Загибель Антіохії


На півдні Туреччини є місто під назвою Антак’я і в нього занадто сумне минуле. В давнину це місто мало назву Антіохія. Місто було настільки красиве, що його називали «прекрасної короною Сходу». Пишність і краса міста не поступалася Риму і Олександрії. В Антіохії в ті давні часи процвітало християнство, як і в деяких інших нечисленних містах. Християнська громада міста була однією з найстаріших.

Саме тут виникло таке поняття як «християни» – тобто послідовники великого вчителя Ісуса Христа. Все було тихо і мирно 29 травня 526 року, цей день був переддень свята Вознесіння Христового і в місті було дуже багато людей, які прийшли на церковне свято.

Ближче до вечора почалося щось страшне: було кілька дуже сильних підземних поштовхів, в результаті яких міцні на вигляд будівлі почали руйнуватися як будиночки з карт. Люди в цей час насолоджувалися їжею, святкували, а землетрус їх застав зненацька. Тисячі людей загинули намісці. На невеликий проміжок часу стихія вщухла, поки шукали тих, хто вижив, трапились ще кілька сильних підземних поштовхів. Потім почалася пожежа, очевидці стверджували, що це було щось схоже на «вогненний дощ». Вранці міста вже не було.

За один лише вечір було стерто з лиця землі понад 250 – 300 тисяч осіб. У всьому зруйнованому місті вціліла тільки одна церква з золотим куполом, цій церкві було близько 200 років, але і вона впала через 5 днів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!