Вчені приховують формулу найсильнішої отрути в світі


Вчені приховують формулу найсильнішої отрути в світі

Каліфорнійські учені заявили про відкриття найтоксичнішого з відомих людству речовин. Дослідники вважають за краще не говорити про подробиці виконаної роботи, тому що протиотрути доки не існує, і якщо отрута попаде в руки зловмисників, може загинути величезна кількість людей.
Так званий ботулотоксин — це нейротоксин білкового типа, що виробляється спороутвореною паличкою Clostridium Botulinum. Науці вже було відомо вісім типів цього токсину, класифікованих по видах збудників, — A, B, C1, C2, D, E, F і G; останній тип був відкритий в 1970 році.
Найпоширенішим є ботулотоксин типа A, а найбільш отруйним до недавнього часу вважався тип D; його летальна доза складає приблизно 0,000000028 грама (з розрахунку, що середня вага дорослої людини, як правило, складає близько 70 кг), при цьому для кожного ботулотоксина було розроблено протиотруту, що дозволяє нейтралізувати його дію.
Недавно вчені відкрили дев’ятий тип, якому привласнили позначення H. Це речовина набагато смертоносніша за інші нейротоксини: щоб вбити здорову дорослу людину, достатньо 0,000000002 грама.
Поки про сильний в світі токсин відомо лише те, що його штам виявили в екскрементах дитяти, страждаючого від ботулізму — захворювання нервової системи, яке розвивається у людини при попаданні ботулінічного токсину в організм. В даний час ведеться пошук протиотрути.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!