Цікаве про зникле місто Таншань


Колись давно  один з найбільших китайських мегаполісів Таншань почав розвивався. Справи йшли непогано, люди працювали, йшло виробництво, видобували вугілля та інше. Однак, в жовтій пресі надруковали декілька заміток з повідомленням про те, що в місті Таншань зареєстровані різні за масштабом руйнування. Але, як свідчать деякі факти, масштаби були величезні. Таншань розташовувався з південної сторони Пекіна.

   

За дивних обставин був заборонений в’їзд на територію місця катастрофи навіть міжнародному Червоному Хресту. Влада Китаю чомусь хотіла завуалювати цю трагедію, вони вели себе так, ніби нічого серйозного і не відбувалося, проте, насправді ця катастрофа була однією з найбільших і широкомасштабних катастроф країни.

28 липня 1976 в один день під час землетрусу загинуло більше 750 000 чоловік. Величезні будівлі, лікарні, залізничні колії і склад пропали в порожніх і глибоких вугільних шахтах. Величезна кількість шахтарів були поховані живцем прямо на своїх робочих місцях – у шахтах. Після землетрусів зазвичай залишається хоча б зруйнована частина міста, в Таншань же ж взагалі нічого не залишилося. Місто було в прямому сенсі слова стерте з лиця землі.

Уряд Китаю приховав від світової спільноти справжні обсяги трагедії, і вони стали відомі загалу дуже пізно. Місто Таншань, з мільйонним населенням був повністю стертий з лиця землі, він більше не існує. Раніше місто представляло собою індустріальний район, високі труби, галасливі заводи, а зараз тут пустеля, немає нічого. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!