Цікаве про Першу світову війну


Один з найбільш широкомасштабних збройних конфліктів в історії людства – перша світова війна (28.07.1914 – 11.11.1918). Це словосполучення народилося в історіографії в 1939 році після початку Другої світової війни. Приводом до початку війни послужило вбивство 28 червня 1914 року австрійського ерцгерцога Франца Фердинанда дев’ятнадцятирічним сербським терористом Гаврилом Принципом, студентом з Боснії, одним з членів терористичної організації Млада Босна, яка боролася за об’єднання в одну державу всіх південно-слов’янських народів.

Після війни розпалося чотири імперії: Російська, Османська, Австро-Угорська і Німецька. Країни-учасниці втратили чимало “живої” сили: убито 10 мільйонів солдат, близько 12 мільйонів мирних жителів, близько 55 мільйонів чоловік поранених.

Німці першими використовували вогнемети, що стріляють на 40 метрів. Воювало в цій війні більше 65 мільйонів чоловіків з 30 країн.

Багато людей в цій війні загинуло від іспанського грипу. 

Армія Росії налічувала більше 12 мільйонів солдатів – найбільша армія в цій війні: 3/4 були поранені, убиті або пропали безвісти.

Озеро Басейн Миру глибиною 12 метрів знаходиться в Бельгії у Мессіна. Воно живить кратер, який виник в 1917 році в результаті вибуху британської міни, яка вміщала 45 тонн вибухівки.

У першій світовій війні собаки служили посильними для перенесення пошти на передову і для прокладання телеграфного дроту.

Альфред Жубер, французький лейтенант, незадовго до смерті писав у щоденнику про війну, про те, що людство зійшло з розуму, що потрібно бути божевільним, щоб робити те, що коїться. Що за різанина … Що за сцени жаху і кривавої бійні. Що він не може знайти слів аби передати свої враження.

Навіть пекло не може бути таким жахливим. Люди збожеволіли.

30 мільярдів доларів – це ціна першої світової війни для США.

Війна пройшла всі океани і майже всі континенти, проте, основним місцем локації була Європа.

Вступ США у війну відбувався протягом останнього її року, коли вже боротьба наближалась до кінця.

Після війни Росія об’єдналася в СРСР – союз радянських соціалістичних республік. 

Після закінчення війни Естонія, Фінляндія, Литва, Латвія, Польща були оголошені незалежними державами.

Після війни тисячі солдатів залишилися інвалідами і виродками. Для “виправлення” пошкоджень обличчя лікарі використовували відновлюючу хірургію, а щоби прикрити страшні рани і рубці, використовували маски. Багато солдатів залишилися в приватних лікарнях на все життя.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!