Найстрашніші повені світу


За всю історію існування людства було дуже багато різних за масштабами повеней, але дуже часто люди не готові до таких випробувань, через що повені супроводжуються великою кількістю жертв.

Повінь Святої Марії Магдалени

Це одне з наймасштабніших і страшних явищ, яке трапилось в 1342 році. Його вважають найбільшим у всій Центральній Європі – коли всі найбільші річки вийшли з берегів. У той час розлилися Рейн, Везер, Майн, Мозель, Верра, Ельба і ще кілька інших великих річок. Були затоплені Кельн, Пассау, Відень, Регенсбург, Франкфурт на Майні.

Повінь Бурхарді

Ця повінь сталася в 1634 році і забрала життя більше 8 тис. людей. В результаті сильного ураганного вітру, який з величезною силою нагнітав хвилі, прорвало дамби Північного моря відразу в кількох місцях. Постраждала Данія і Німеччина.

Повінь Хуанхе

Річка Хуанхе є однією з найбільш нестабільних і примхливих китайських річок. Дуже часто ця річка розливалася, забираючи життя людей. Найбільші  її розливи відбулися в 1887 і в 1938 роках.

Найстрашніші повені в XX столітті

У нашому столітті, на жаль, теж не обійшлося без повеней. Одна з найбільших трапилась в 1931 році на річці Янцзи в Китаї. В той фатальний рік загинуло більше 4 мільйонів людей і було знищено стільки ж будинків та інших будівель. Водою була покрита площа розмірами близько 300 000 квадратних кілометрів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!