Цікаве про національний парк Гранд-Каньйон


Національний парк Гранд-Каньйон на сьогоднішній день є найвідомішим заповідником на південному заході Сполучених Штатів Америки і являє собою колосальну прірву площею в 4931 квадратних. кілометрів на плато Колорадо. Загальна довжина каньйону становить 446 км, максимальна глибина його сягає 1,83 км, а ширина в середньому варіюється від 8 до 29 км. Гранд-Каньйон отримав статус національного парку в 1919 році, а вже в 1979 році його включили в список об’єктів всесвітньої спадщини.

Незважаючи на те, що хоча Гранд-Каньйон і не є найбільшим чи найглибшим каньйоном в світі, проте, щорічно його відвідує більше 2 мільйонів людей з усього світу. І це зовсім не дивно, оскільки це колосальна ущелина з безладним скупченням круч, водоспадів, каньйонів, скель і печер, які утворилися ще близько 5 мільйонів років тому і нагадують своїми обрисами оборонні стіни, піраміди, середньовічні вежі і пагоди. Таке видовище не залишить відвідувачів байдужими.

Дивлячись цю «махіну», якою є національний парк Гранд-Каньйон, складно собі уявити масштаб змін, яким піддалося колись рівне плато. І ще складніше повірити в те, що причини змін – в нищівній дії річки Колорадо і природних процесах ерозії та вивітрювання ґрунту.

Через різницю висот у різних частинах каньйону клімат істотно відрізняється, тому не дивно, що в Гранд-Каньйоні є зона пустелі на самому дні ущелини, де температура повітря досягає +40 градусів за Цельсієм. У цій пустелі ростуть різні види юки і агави, а також численні кактуси. У той же час нагорі ущелини температура прогрівається всього до +15 градусів. Там виростають ліси з ялівцю, сосен, дубів і беріз.

Загальна кількість видів рослин в Гранд-Каньйоні досягає 1600. На його території проживає близько 90 видів тварин, птахів – понад 355 видів, а рептилій – близько 26 видів. У річці Колорадо водиться понад 20 різних видів риб і амфібій.

Сьогодні туристи можуть оглянути Гранд-Каньйон різними способами. Наприклад, прихильники активного відпочинку можуть прогулятися по трасі Брайт Енджел Трейл або ж спуститися по річці на каное або байдарках. Ті, хто цінують комфорт, можуть оглянути каньйон з вертольота або незвичайного майданчика зі скляною підлогою, а також спуститися до річки Колорадо на мулах стежками, звідки відкривається приголомшливий вид на цю неймовірну ущелину.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!