Наука про хвилі-вбивці


Цілком ймовірно те, що причини виникнення цього явища є певна швидкість у русі фронту великого атмосферного тиску до зони, де переважає низький тиск, що в наукових колах називають «розширення зони високого тиску». Таке явище описував у своїх роботах радянський вчений Володимир Миколайович Шумілов. Цей процес прекрасно демонструє Санкт-Петербурзька річка Нева. Під час наступу високого фронту на низький, створюються природні процеси, які практично провокують «переливання» води в східну частину Балтійського моря. В такі моменти рівень води в Неві часто підвищується на пару метрів.

 

Також не виключають, що причиною виникнення хвилі-вбивці є енергетична насиченість різних шарів води, які при різних хімічних процесах «розряджаються». Шари води, що знаходяться на поверхні, більш насичені киснем, тим самим вони більше накопичують електрики. У свою чергу шари, що знаходяться на глибині, містять у своїй структурі природний газ – метан, марганець та інші елементи, які при взаємодії з електрикою можуть провокувати рух великих мас води. Як тільки по такій зоні пропливає корабель, підводний човен або ж повз пропливає будь-який предмет чи у воду попадає випадковий розряд блискавки – активується «хвильовому двигуну», який запускає процес… Такий «двигун» може спрацювати як на всмоктування води всередину океану (тобто утворити водний вихор), так і навпаки, виштовхнути велику кількість води на поверхню.

 

 

 

Цікаво й те, що блукаючі хвилі бувають двох типів: з гребенями і з великими западинами. Даний факт підтверджують очевидці, які спостерігали такі дивовижні явища. Детальні дослідження показали, що спостерігається нелінійність в кількості хвиль. Вони можуть йти групою, або ж може бути лише одна величезна хвиля. Тим не менше, незалежно від кількості, хвилі проходять великі відстані без зміни у своїй структурі. Групам хвиль також характерний рух в одному напрямку незалежно від погоди на морі. До речі, ширина таких хвиль становить не більше одного кілометра, а по краях – висота в кілька разів менше, ніж посередині.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!