Озеро Медуз на Палау


В архіпелазі Скелясті острови (Палау) знаходиться Озеро Медуз, площею 0,057 км і глибиною до 50 м, в якому мешкають близько двох мільйонів медуз. Не дивно, що така величезна кількість медуз у такому маленькому озері постійно приваблює дайверів. До того ж, медузи, що живуть у водоймі, втратили свої жалючі клітини, адже тут у них немає ворогів.

Озеро Медуз розділене на два шари – безкисневий і шар з великим вмістом кисню. Перший, нижній шар (приблизно від глибини 15 метрів і до дна) володіє високою концентрацією аміаку і фосфатів, чим небезпечний для дайверів, які можуть отримати отруєння через шкіру. В цьому шарі живуть тільки бактерії. Зате інший шар, насичений киснем (приблизно до глибини 15 м), населяють різноманітні мікроорганізми, кілька видів риб та веслоногих ракоподібних і, звичайно ж, медузи.

В озері водяться тільки два види медуз – золота (Mastigias papua) і місячна (Aurelia). Частину свого харчування золота медуза отримує від симбіотичних морських водоростей, які живуть в її тканинах. Для того щоб забезпечити їм достатнє освітлення, ці медузи здійснюють обертальні переміщення проти годинникової стрілки, коли плавають поруч з поверхнею води. Місячні медузи харчуються веслоногими ракоподібними, для чого вночі піднімаються на поверхню озера.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!