Дельта Окаванго – тисячний об’єкт Всесвітньої спадщини


У цьому році список об’єктів Всесвітньої спадщини поповнився тисячним об’єктом.

Найбільш цікаві та незвичайні куточки планети людство намагається зберегти усім світом. ЮНЕСКО та Міжнародна організація охорони природи (МООП) спільними зусиллями вибирають кращі з них, які удостоюються честі ввійти в список об’єктів Всесвітньої спадщини (Україна в цьому списку представлена 7 найменуваннями природних та  історико-культурних об’єктів).

В цьому році заповітний список поповнився тисячним об’єктом. Таким стала дельта річки Окаванго в Ботсвані – 8 тисяч квадратних кілометрів незайманих земель. «Дельта Окаванго – це свого роду візитна картка африканської природи, – говорить Сиріл Кормос, віце-президент Всесвітньої спадщини при міжнародній комісії МООП з територій, що охороняються. – Дбайливе ставлення до цього регіону місцевих громад протягом тисяч років являє собою тісний зв’язок між природою та культурою. Останнім часом дельті загрожує добувна промисловість, і внесення її до списку допоможе зберегти цей незвичайний регіон».

Внутрішня (не має виходу у відкрите море) дельта Окаванго являє собою велику віялоподібну рівнину на північному заході Ботсвани, покриту болотами і саваннами. Цікаве місцеве явище – повені, що відбуваються в самий розпал сухого сезону, коли ріка приносить в пустелю Калахарі 10 кубічних кілометрів води. Тоді ж це місце наповнюють сотні фотографів зі всього світу, які з’їжджаються сюди, щоб зняти рідкісних ссавців – гепардів, леопардів, білих і чорних носорогів, гієновых собак і левів. Крім того, дельту населяють 24 види птахів, що знаходяться під загрозою вимирання, і найбільша популяція слонів у світі – 130 тисяч особин. Всього тут мешкають 530 видів птахів, 160 – ссавців, 155 – плазунів, а також безліч земноводних та комах, не вивчених досі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!