Бічі-Хед – найвідоміша крейдяна скеля в світі


Мис Бічі-Хед – це крейдяна скеля, розташована недалеко від міста Істборн на півдні Англії. Це одна з найбільш популярних туристичних визначних пам’яток Великобританії. Свою популярність скеля придбала завдяки висоті, яка становить 162 метра над рівнем моря. Це робить її найвищою крейдяної скелею в Англії.

Саме білі скелі Дувра, до яких відноситься і Бічі-Хед, зустрічали мандрівників з материка – звідси і загальновідома назва Британських островів – Туманний Альбіон. (Albus в перекладі з латинського означає «білий».)

Крейдяної масив сформувався в пізньому крейдяному періоді, близько 65-100 мільйонів років тому, коли ця область була ще під водою. А коли закінчилося останнє зледеніння (в 9700-9600 році до нашої ери), рівень моря піднявся і сформувався Ла-Манш, води якого почали «виточувати» з цього масиву скелю Бічі-Хед. І сьогодні вплив хвиль на Бічі-Хед сприяє руйнуванню скелі: від неї часто відколюються невеликі шматки.

Не менш популярні Сім сестер – група крейдяних скель, розташованих на південний захід від Бічі-Хед. Вони мають сім піків, але є також восьмий, створений впливом хвиль.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!