Зелений лінивець цікаво знати


У сезон дощів хутро деяких лінивців набуває виразне зелене забарвлення.

Більшість лінивців зазвичай мають коричневе забарвлення, проте хутро деяких видів набуває помітне зелене забарвлення в сезон дощів. Це відбувається тому, що в їхньому волоссі живуть водорості Trichophilus welckeri, кількість яких значно збільшується, коли вологість навколишнього середовища підвищується.

Так, хутро лінивців, на відміну від інших ссавців, немов губка, вбирає вологу, і, отже, у вологому волосяному покриві цієї тварини створюється надзвичайно сприятливе середовище для зростання водоростей. А взамін житла і води водорості забезпечують лінивцям камуфляж – забарвлення, яке дозволяє їм сховатися в листі тропічних дерев. І, крім того, за припущеннями вчених, водорості забезпечують лінивців поживними речовинами, що проникають в їхній організм через шкіру і волосся.

Безумовно, дитинчата лінивців з’являються на світ без водоростей на хутрі. Однак незабаром на малюків з хутра матері потрапляють водорості.

Цікаво, що волосяний покрив трипалих лінивців краще вбирає воду, ніж хутро двупалих лінивців. Тому останні залишаються майже сухими навіть у досить вологому середовищі. Тим не менш водорості ростуть і на двупалих лінивцях, хоча і не так добре, як на трипалих. Саме тому навіть у вологу погоду хутро двупалих лінивців має не дуже помітне зелене забарвлення.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!