“Лавовий” водоспад


У лютому в національному парку Йосеміті можна спостерігати «вогняний» водоспад.

Розташований у національному парку Йосеміті (штат Каліфорнія) сезонний водоспад «Кінський хвіст» відомий своїм унікальним зовнішнім виглядом, якого він набуває лише на кілька днів у лютому. Так, щорічно в цьому місяці призахідне сонце відбивається від падаючої води «Кінського хвоста», і виникає враження, ніби вогняна лава ллється з гірської вершини Ель-Капітан.

Вода «Кінського хвоста» спускається двома потоками, один з яких більший, але обидва вони досить невеликі. Загальна висота водоспаду не перевищує 630 метрів.

Цікаво, що кожен вечір влітку з 1872 по 1968 рік працівники одного готелю, що знаходиться на вершині Ель-Капітан, проводили своєрідний ритуал, що дозволяє їм залучити потенційних відвідувачів. Так, вони скидали в долину з висоти близько 900 метрів розжарене вугілля, що створювало враження падіння лавового водоспаду. Проте в 1968 році служба національного парку веліла припинити ритуал у зв’язку з тим, що це залучає занадто велику кількість туристів, і до того ж, ритуал є лише інсценуванням природного явища, про що відвідувачам не говорили.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!