Цікаво знати: у Неваді існує гейзер “Флай”


Дивовижний гейзер в Неваді утворився випадково.

На північному заході американського штату Невада на приватному ранчо «Флай» можна побачити живописний гейзер. Він є маловідомою туристичною визначною пам’яткою навіть для жителів штату.

Гейзер Флай був створений випадково при бурінні свердловини в 1916 році. Свердловина проіснувала протягом декількох десятиліть, але в 1964 році гаряча геотермальна вода почала виходити на поверхню. Вона розчиняла мінерали, які починали рости і накопичуватися, створюючи невеликі пагорби. У результаті утворилася «вежа» висотою 1,5 метра, яка досі продовжує зростати таким чином. Сьогодні його покривають водорості і ціанобактерії, що надає гейзерові воістину фантастичний вигляд.

У Неваді є ще пара гейзерів, які створені таким же способом, як і Флай. Один з них, близько метра висотою, нагадує мініатюрний вулкан. А другий, висота якого приблизно дорівнює висоті Флая, має конічну форму. Як і Флай, ці гейзери постійно зростають.

Як вже було сказано на початку, гейзер Флай знаходиться на приватній території, а значить, туристам, що бажають помилуватися ним, доводиться запитувати дозволу у власників цих земель. Багато разів власникам землі пропонували продати гейзер, щоб відкрити до нього доступ всім бажаючим, однак господарі ранчо поки відмовляються.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!