Острови Капрі – Блакитні печери, вам буде цікаво знати


На планеті існує кілька морських печер, відомих своїм синім «світлом». Блакитний грот, розташований на березі острова Капрі, – одна з таких печер. При вході в неї складається враження, що морська вода, якою затоплена печера, світиться яскравим блакитним кольором. Це стає можливим завдяки двом отворам в стіні печери, що знаходиться над водою і під нею. Саме через них в печеру надходить сонячне світло, яке, проходячи через товщу води і відбиваючись від білого дна, надає воді синє «світіння».

Про незвичайний грот було відомо ще древнім римлянам, про що свідчать римські скульптури Нептуна і тритонів, знайдені на дні печери. Також існує версія, що «сяючий» грот відвідував імператор Тіберій, коли прибув на Капрі.

У той же час місцеві жителі називали цю печеру Градолою на честь однойменної пристані, що знаходиться неподалік. Вони намагалися обходити грот стороною, адже вірили в те, що в ньому живуть відьми і чудовиська.

А популярність у туристів печера набула в 1830-і роки після того, як її відвідав німецький поет Август Копіш і описав. Сьогодні в Блакитний грот щороку приїжджає кілька тисяч туристів.

Майже в той же час, що і грот на острові Капрі, знайшов свою популярність і Блакитний грот на східній стороні хорватського острова Бішево. Своєю красою він також зобов’язаний отворам в стіні і сонячному світлу.

Спочатку хорватська «блакитна» печера була доступна тільки для дайверів, які могли потрапити до неї через єдиний підводний отвір. Однак у 1884 році був зроблений штучний вхід у печеру, і з того часу її стали відвідувати туристи.

Цікаво, що такий Блакитний гроти є на острові Мальта і грецькому острові Мейисти.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!