Яскраве забарвлення рожевих фламінго


Рожеве забарвлення дано фламінго не з народження. Давним-давно в Африці була сильна засуха. Люди почали хворіти та голодували. До солоного озера, яке збереглось, прилетіли, тоді ще білі, фламінго. Побачивши, як страждають жителі Африки, вони стали відщипувати від себе шматочки м’яса і годувати ними маленьких дітей. Кров сочилася з тіла птахів і бруднила пір’я. Поступово вся зграя фламінго стала рожево-червоною від власної крові. Засуха скінчилася, і багато людей врятувалися, завдяки фламінго. А коли птахи знову прилетіли до озера на наступний рік, їх пір’я були рожевими. Цей красивий колір став нагородою фламінго за їх доброту і самовідданість.

Так свідчить стара легенда. Однак як же насправді фламінго отримують своє привабливе забарвлення? Пташенята фламінго з’являються на світ сірувато-білими і залишаються такими до тих пір, поки не почнуть харчуватися водоростями і морепродуктами, багатими на каротиноїди. Така речовина міститься, наприклад, у моркві і в деяких морепродуктах, що надає їм червонуватий, рожевий або помаранчевий відтінок. Тому, вживаючи їжу з каротиноїдами тривалий час, пір’я фламінго набуває рожевий або навіть червоний колір  (насиченість кольору фламінго залежить від кількості пігменту в його організмі!).

Крім того, фламінго стає яскравішим для того, щоб привабити партнера під час шлюбного сезону. Для цього вони починають частіше змащувати своє пір’я жировим мастилом, насиченим пігментами, які виділяються із залоз поруч з хвостом. Можна сказати, жирова змазка стає для фламінго чимось на зразок макіяжу.

Зате в неволі фламінго може «побіліти». Таке трапляється, якщо птах буде отримувати недостатньо каротиноїду. Щоб цього уникнути, в деяких зоопарках фламінго годують їжею, з високим вмістом каротину, наприклад, морквою і креветками.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!