Найвищий підвісний міст у Європі Titlis Cliff Walk


Titlis Cliff Walk – найвищий підвісний міст у Європі.

У грудні 2012 року на горі Тітліс в Швейцарських Альпах був побудований найвищий у Європі підвісний міст Titlis Cliff Walk. Його висота становить близько 3 тисяч метрів над рівнем моря. Довжина залізного рекордсмена досягає приблизно 100 метрів, а ширина – тільки 91,4 сантиметри.

Рекордний міст був побудований на честь 100-річчя розташованої поруч з ним канатної дороги Ice Flyer Chairlift, яка була відкрита в січні 1913 року. Будівництво Titlis Cliff Walk почалося в липні 2012 року, і робота будівельників залежала від постійно мінливих погодних умов в горах. Приблизно 90% матеріалу для побудови мосту доставлялося за допомогою канатної дороги, а великі частини мосту привозили на вертольоті. Причому, Titlis Cliff Walk був сконструйований таким чином, що він здатний витримати пориви вітру, що досягають більше 190 км/год, а також вагу близько 500 тонн. Таким чином, перебувати на мосту абсолютно безпечно, стверджують конструктори.

Один кінець мосту Titlis Cliff Walk виходить до станції канатної дороги, а інший – до прорубленого в льодовику 140-метрового проходу з південної сторони Тітліса. Відвідати найвищий міст можна абсолютно безкоштовно і в будь-який день.

Цікаво, що відкриття рекордного мосту відбулося при вкрай суворих погодних умовах. Вирувала снігова буря обмежувала видимість присутніх до декількох метрів, не дозволяючи помилуватися видами, що відкриваються.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!