Прозора річка Верзаска у Швейцарії


Швейцарія – країна гір, річок і озер. Тут протікає річка Верзаска, яка приголомшує красою і найголовніше прозорістю своїх вод. Вона може бути спокійною і привабливою влітку або восени, але бурхливою та небезпечною навесні. Річка бере свій початок на висоті 2864 метрів і тече на південь, впадаючи в Маджоре – одне з гірських озер між Швейцарією та Італією. Вона полонить своєю кришталево-чистою смарагдовою водою, а також пишною середземноморською рослинністю з виноградниками і каштановими лісами. Річка Верзаска щороку притягує безліч туристів.

30-кілометрову швейцарську річку, відому своїми найчистішими водами фотографує більшість зверху. Однак практично не зустрічаються фотографії, зроблені з дна, адже саме так можна показати, наскільки прозора річка. Довести це наважився 30-ти річний фотограф Клаудіо Газзаролі, який опустився на 15 метрів і сфотографував побудований над річкою арочний міст, який має назву «Римський міст». Помилуйтеся, навіть на такій глибині цю споруду відмінно видно.

Вода річки Верзаска крижана, тому біля неї стоїть знак – купатися заборонено. Але хто ж не захоче зануритися у воду, де так чітко видно дно, тому це правило часто порушують. Тут  можна побачити безліч водолазів і каякерів. А вимиті в скелях річки «природні ванни» – влітку стають улюбленим місцем для купання, так як вода в них тепліша ніж у всій водоймі.

Йдучи вздовж річки можна побачити безліч визначних пам’яток, наприклад кам’яний двуаркадний міст початку 16 століття. Це місце сумно знамените страшною лавиною, яка зійшовши на село і повністю захоронила його під собою. Далі Ви побачите 220-метрову плотину, побудовану в 1959 році. З неї Джеймс Бонд зробив відчайдушний стрибок у фільмі «Золоте око». Однак досі тут можна побачити операторів з різних країн, які знімають свої фільми, а так само любителів гострих відчуттів, що стрибають на тарзанці.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!