Африканське тюльпанове дерево


Одним з найбільш красиво квітучих рослин у світі вважається Африканське тюльпанове дерево або Спатодея дзвіночок. Зібрані в пишні суцвіття квіти цього дерева мають оранжево-червоне забарвлення і за формою нагадують квітки тюльпану. У народі Спатодею називають «Вогняним деревом», так як цвіте вона цілий рік, а її бутони дуже виразно виглядають на фоні темно-зеленого листя.

В природі тюльпанове дерево досягає висоти від 7 до 25 метрів і є природньою рослиною сухих тропічних лісів Африки. Відкриті квіти чашоподібною форми утримують вологу від дощу та роси, що приваблює багатьох птахів різних видів, а нектар користується популярністю у колібрі. Деревина Спатодеї м’яка і використовується птахами для будівництва  гнізд.

 

У період, коли дерево не квітне, воно не втрачає своєї привабливості за рахунок великого шорсткого листя, що росте по 13-15 штук на одній гілці. Тюльпанове дерево довговічне – живе до 500 років. Розмножується тюльпанове дерево насінням, відводками, живцями, щепленням. В момент весняного цвітіння оригінальні за своєю формою квіти дерева, з вигляду нагадують тюльпани, обдаровують всіх навколо запашними ніжними ароматами, що сигналізують про те, що літо вже поспішає.

Незважаючи на те, що в природному середовищі Спатодея може досягати досить значних розмірів, її можна виростити і в кімнатних умови. При цьому дерево росте повільніше і стає значно менших розмірів – максимум до 2-х метрів. Свої декоративні властивості не втрачає і виглядає дуже ефектно. Спатодея росте в будь-якому грунті, навіть найбіднішому, і не вимагає особливого догляду. Не любить яскраве освітлення, тому добре росте в півтіні. Полив вимагає регулярний, але без переливу і пересушування посадкового грунту.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!