Казковий сад Каваті Фудзі в Японії


Неподалік від Токіо в містечку Кітакюшу знаходиться дивовижно мальовничий сад Каваті Фудзі, що складається з мільйонів квітів, але не простих, а звисаючих подібно до водоспаду зі своєрідного «дахуі». Рослина ця називається вістерія. Щоб побачити сад в повному кольорі, треба приїжджати сюди ближче до середини травня. Не кожен рік вістерії цвітуть так пишно, але навіть при слабкому розростанні ліан можна отримати приголомшливі фотографії.

Найкрасивішим місцем у Каваті Фудзі безперечно є тунель Вістерія, назва якого, як вже зрозуміло, походить від рослини. Великі листопадні ліани з жорстким здерев’янілим стовбуром покривають арки тунелю, видаючи при цьому тонкий солодкуватий аромат зібраного в пензлі різного забарвлення: білі, блакитні, фіолетові, лілові, рожеві або пурпурові. Потрапивши в такий тунель, мимоволі захочеться пройти його, щоб дізнатися, що знаходиться у його кінці.

Інша назва цієї декоративної виткої рослини з прекрасними квітами – гліцинія. Японці називають її Фудзі. Не дивно, що символ Японії – Фудзіяма, що носить те ж ім’я, що і ці квіти. Гліцинія є дуже поширеною рослиною в цій країні. Її висота досягає 15 метрів і по популярності вона майже не поступається слові знаменитої японської сакури. Тут гліцинія символізує молодість, поезію і жіночу красу, а також зцілення і захист, що ідеально збігається з її виглядом.

В саду Каваті Фудзі є не тільки висячі квіти, а й багато звичайних, звичних нашому оку квітів у спеціальних приміщеннях, теплицях.

Листопадні ліани гліциній всіх кольорів і відтінків, звисаючих з каркасів, можна зустріти майже в будь-якому парку на території Японії. До речі, вибравши правильні саджанці і правильно підібравши умови, гліцинію можна виростити навіть у нас.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!