Печери Айсрізенвельт у Альпах – цікаво знати.


Печери Айсрізенвельт – це найбільша система крижаних печер на нашій планеті, доступних для перегляду. У перекладі Айсрізенвельт означає «гігантський крижаний світ». Печери знаходяться в Альпах на території Австрії на висоті 1641 метрів і складаються з 30 тис. куб. метрів льоду. Крижані печери були утворені за допомогою річки Зальцах, яка протягом тисячі років розмивала вапняні гірські породи. Але в даний час русло річки знаходиться нижче входу в печери.

Печери Айсрізенвельт були випадково відкриті ще в 1849 році. Довгий час про них знали тільки мисливці і браконьєри. Проте датою офіційного відкриття прийнято вважати 1879 рік, коли Зальцбурзький натураліст Антон Посселт дослідив перші 200 метрів печери. Свої звіти Посселт опублікував в альпіністському журналі, але про це повідомлення швидко забули. Олександр фон Мерк, спелеолог, був одним з небагатьох людей, які пам’ятали диво відкриття. Він провів кілька експедицій по печерах, і починаючи з 1912 року, це місце приваблювало все більше інших дослідників. Коли в першій світовій війні 1914 році Фон Мірка вбили, урна з його прахом була поміщена в нішу в печерах Айсрізенвельт.

В 1920 році були встановлені перші маршрути для більш легкого пересування. Наплив туристів, залучених раптовою популярністю печер не припинявся. У 1995 році була побудована перша канатна дорога, яка дозволила скоротити 90-хвилинний підйом до 3-х хвилин. В даний час в Айсрізенвельті бувають приблизно 200 тис туристів в рік. Печери відкриті для відвідування щороку з 1 травня по 26 жовтня.

Айсрізенвельт – найбільша природна вапнякова печера в світі, яка має більш ніж на 42 кілометри  в глибину Альп. Незважаючи на такі розміри, тільки перший її кілометр покритий льодом – в цю частину печер і пропускають туристів. Інша частина печер сформована з вапняку. Величезні гори льоду були утворені снігом, який танув та стікав в печеру і замерзав протягом зими. Перепад висот в печерах складає більше 1 км. Навіть у літній час середня температура всередині нижче нуля, тому вирушаючи на екскурсію, бажано надіти теплий одяг і взуття, яке не буде ковзати по льоду, і зручне для тривалої ходьби. Не варто забувати і рукавички, так як металеві поручні дуже холодні, а йти треба то вгору, то вниз по сходинках.

Тур починається біля входу в печеру і триває всередину до Залу Посселта – великої кімнати з сталагмітом під назвою Вежа Посселта, що знаходиться в центрі. Після цього туристи стикаються з попелястим хрестом, який позначає дальній пункт досліджень Антона Посселта. Звідти можна побачити Велику Крижану Набережну – величезне формування 25-метрової висоти. Далі знаходиться замок Хімира, названий на честь гіганта норвезької міфології. Тут же знаходиться сталактитове формування, назване Крижаним органом.

Далі розташований собор Олександра фон Мірка, одна з найбільших місць у печерах, де  упокоївся прах цього австралійського спелеолога. Заключна пам’ятка печер – Крижаний Палац, що знаходиться в кілометрі від виходу і в 400 метрах під землею. Тут відвідувачам доведеться розвернутися і йти назад до виходу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!