Кам’яний ліс на Мадагаскарі


Природний заповідник Цингі-дю-Бемараха розташований на західному узбережжі Мадагаскару і знаменитий завдяки своєму дивовижному кам’яному лісу. Площа заповідника становить 666 квадратних кілометрів і входить до складу пам’яток Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Ландшафти тут просто заворожують – гігантські скелі, і збережені ліси мангрових дерев, а також безліч інших чудес.

Цингі-де-Бемахара оголошено національним заповідником в 1927 році. Звичайно ж, значна частина заповідника являє собою гряду зубців з вапняку. На мові малагасійців вони скорочено називаються «цинги», що перекладається як «місце, де не ходять босоніж». Вершини розташовані так близько одна до одної, що район стає фактично непрохідним для людини. Проте вільно себе тут почувають лише білі лемури, що мешкають у великих кількостях в мангрових заростях, і інші тварини, більшість видів з яких дуже рідкісні або знаходяться на межі зникнення.

Давним-давно область «кам’яного лісу» була морським дном, і вже тоді вода вимивала з порід більш м’яку її частину. Після виходу плато вище рівня океану, справу продовжили вітри і дощі, так що через кілька мільйонів років сталося унікальне явище, яке сьогодні мають щастя бачити туристи. Вхід в кам’яний ліс коштує 10 євро, за які можна погуляти по оглядових майданчиків, зробити безліч фотографій, полазити по скелях і ущелинах, продиратися через вузькі стежки і ущелини, а також походити хитким підвісним містком. Однак «ліс» піднімається над землею на висоту до 70 метрів, а його «вершини» гострі як бритва, так що тих, хто ненароком оступиться чекає сумна доля.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!