Піщане мистецтво невеликого краба


З урахуванням часу та емоційної енергії, не так вже й просто людині створити щось оригінальне, чим би захоплювались багато цінителів прекрасного. Проте існує на світі маленький краб роду Scopimera, який проживає в Індо-Тикоокеанській області і ненавмисно творить справжні шедеври з піщаних кульок.

Як відомо ці краби, діаметр панцира яких не перевищує 1-го сантиметра, живуть в маленьких нірках поблизу моря. Під час припливу, вони викопують свій будинок, вилазячи назовні і викочують маленькі кульки, не захаращуючи при цьому собі доріжку до нори. Після цього, краби відправляються на пошуки маленьких шматочків органічного сміття. Профільтрований пісок вони скачують, залишаючи після себе таке от чудове нагадування. В результаті їхньої діяльності, все узбережжя, немов постільна білизна, накриває безліч грудочок піску.

Ці ракоподібні явно мають талант до квіткових і напівкруглих орнаментів.

Як і багато інших видів та найбільш цікавих форм мистецтва, зокрема ті, які використовує природа, пісочні кульки крабів є крихким творінням. Кожен раз, коли нова хвиля припливу спускається на піщаний берег, вона руйнує маленькі гранули, дозволяючи крабові створювати все нові візерунки.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!