Сала́р-де-Ую́ні або солончак Уюні


Сала́р-де-Ую́ні або солончак Уюні (ісп. Salar de Uyuni) — найбільший у світі солончак площею 10 582 км². Він розташований в південній Болівії, на висоті 3 650 м над рівнем моря. Основні мінерали, з яких склалаєтся поверхня солончаку – гіпс та галіт. Під час потрапляння невеликої кількісті рідини, озеро затоплюється солоним шаром води і служить природним дзеркалом.

Близько 40 тис. років тому, дана область була частиною озера Мінчін. Після його висихання залишилося два існуючих на даний час озера: Поопо і Уру-Уру, а також два великих солончака: Салар-де-Койпаса і Уюні. За оцінками експертів, солончак Уюні містить запас в 10 млрд. т. солі, з яких щорічно видобувається менше 25 тис.т.

Озеро Солончак Уюні є одним з найцікавіших, незвичайних і красивих озер Болівії. Причиною цьому є те, що воно цілком відрізняється від нашого звичайного уявлення та розуміння про озеро.

Крім того, солончак Уюні є ідеальним місцем для тестування і калібрування приладів дистанційного зондування на орбітальних супутниках. 

Одним з цікавих фактів про це дивовижне озеро є те, що завдяки своєму розташуванню та ідеальній площині (середній перепад висот по всій області складає всього лише один метр), солончак Уюні є одним з основних автомобільних маршрутів через болівійський Альтиплано, за винятком дощового сезону. 

Не лякайтесь різкої зміни температури. Для цієї місцевості це досить звичайне явище. З самого ранку температура повітря може знаходиться нижче нуля, а вдень пустиня може нагріватись до 70 С.

З листопада по березень, у сезон дощів, солончак покритий шаром води до 30 см. Коли він покриває поверхню озера, створюється дзеркальний ефект. Хмари видно не тільки зверху на небі, а й знизу під ногами. Пейзажі просто захоплюють подих і складається враження, ніби люди та автомобілі кружляють в хмарах.

Сіль солончака Уюні споживається не тільки в їжу, з неї також створюють різноманітні сувеніри для туристів. Її використовують у будівництві; всередині приміщень буквально все зроблено із солі – ліжка-лежанки, столи. За 20 $ за ніч ви маєте незабутню можливість переночувати в унікальному соляному готелі. Не забудьте прихопити сонячні окуляри, тому що озеро так сильно переливається та блистить, що засліплює очі.

Неймовірна краса манить туристів з усього світу, щоб поспостерігати за стародавніми вулканами, зграями рожевих фламінго, стадами диких лам, гігантськими кактусами. Ще одним цікавим фактом є гейзери та вулкани, які розташовані неподалеку. В самому центрі солончаку можна побачити кілька невеликих островів, в минулому вершини вулканів. Їхня структура надзвичайно крихка і подібна до складу коралів. Такі пейзажі завжди викликають захват та масу бурхливих вражень.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!