Флора та фауна Кіліманджаро


Рослинність Кіліманджаро

Існує п’ять різних екологічних зон на Кіліманджаро, кожна близько 1000 м «у висоту». Від 800 до 1800 метрів ви знайдете вкриті чагарниками землі, села, ферми та пасовища.

Наступний “рівень” рослинності  – тропічні ліси на рівні 1800 – 2800 м. Щорічно 1000 – 2000 мм дощових опадів випадає в цій буйно зеленій місцевості. Тут ви побачите величезні деревовидні папороті, явори, ялівці, а також болото, відоме як  “борода старця”. Ця волога зона –  ідеальне місце для безлічі рослин, таких як бальзамін.

Напівальпійський степ та болотиста місцевість розташовані на висоті від 2000 до 4000 м.  Лише тут ви зможете подивитись на дивні гігантські жовтозілля (Senecio trees ), лобелії (Lobelias ) та червоні кніпхофії (Kniphófia ).

Основним джерелом непрямих атмосферних опадів у цій зоні є туман, який огортає вас без будь – яких попереджень. Температура тут може опускатися до 0 ° С.

На висоті від 4000 м ви увійдете в альпійську зону пустелі з невеликою кількістю опадів і різкими перепадами температури в залежності від ночі та дня. В цьому посушливому та безлюдному ландшафті не спостерігається величезна різноманітність рослин, але деінде можна побачити кілька жовтих маргариток.

Починаючи з 5000 м ви опинитесь на замерзлому місячному ландшафті арктичної зони. Ночі тут дуже холодні через самі лише камені та лід, а сонячна радіація вкрай екстремальна.  В таких умовах практично немає життя, хіба лишайники, які виростають близько 0,5 мм за рік.

Тваринне життя Кіліманджаро

Вас не з’їдять кровожерливі леви, тому що тут нікого немає.

У районах низовини, таких як лісова зона, є безліч птахів починаючи з тропічного сорокопуда (tropical Boubous ) закінчуючи синьоголовим турако (Hartlaub Turacos ), зеленим лісними одудами (Green Wood Hoopoes ) та багато іншими видами. 

Подивившись на дерева ви можете побачити, а точніше почути приматів, таких як мавпа голуба або діадемна (Cercopithecus mitis), Колобус (Colobus) та Павіан анубіс (Papio anubis).  Вівера (Viverra), леопарди, мангусти, чагарникова свиня (Potamochoerus larvatus), дікдік (Madoqua) та слони також живуть в лісистих горах, але зустрічаються вони вкрай рідко.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!