Цікаво знати: як утворюється гало?


Щоб виникло гало, потрібна легка пелена прозорих або напівпрозорих перистих або перисто-шаруватих хмар. Якщо ми дивимося в цей час на сонце, то нам здається, що воно затягнув легким серпанком.

Ці хмари складаються з найдрібніших кристаликів, які вільно плавають в атмосфері. Більшість крижинок має форму шестиграннх стовпчиків. Сонячні промені, зустрічаючи на своєму шляху кристалики, заломлюються в них, як у призмя, або відбиваються від їхніх граней, як від дзеркала. Якщо крижинки перебувають у хаотичному стані, то навколо сонця та місяця можуть з’являтися кола, якщо орієнтовні  вертикально – з’являються “несправжні” сонця, а при горизонтальному розміщенні – дуги.

Усі знають, що, проходячи крізь призму, світловий промінь розкладається на кольори спектра. Отже, в даному випадку, роль призми виконує крижаний кристалик. На наші очі потрапляють промінці від деяких кристаликів, розміщених навколо сонця. Саме тому кільця, в яких розміщено сонце, набувають райдужного забарвлення. Коли сонце сідає за горизонт, кристалики, що перебувають у горизональному положенні, далі відбивають його промені і тоді ми іноді бачимо на небі світловий стовп. 

Складне гало утворюється тоді, коли кристалики “працюють” у всіх своїх положеннях, посилаючи навколо заломлені та відбиті промені.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!