Спадаюче море та інші водоспади


Найвищий водоспад Австралії має назву Волломомбі. Розміщений він на річці Маклей, яка тече в північно-східній частині Нового Південного Уельсу. Річка падає в прірву з прямовисної скелі заввишки 335 метрів, а потім робить іще кілька “стрибків”, і через це загальна висота водоспаду становить 482 метри. 

На одній із гірських річок Головного Водороздільного хребта розміщений другий за величиною водоспад Австралії – Воллеймін заввишки 351 метр. А із поїзда, що прямує від Каріса до Кюранди, добре видно водоспад Баррон, який часто називають австралійською Ніагарою. Коли настає сезон дощів, у нього з’являється ще одна назва – Спадаюче Море. Вода, ринучи вниз із 270-метрової висоти, справді нагадує хвилі бурхливого моря. 

Багато водоспадів і в Новій Зеландії. Прикрасою важкодоступного національного парку Фіорленд (Країна Фіордів) є водоспад Сатерленд, яким річка Арктур розпочинає свій шлях із озера Квіл, розміщеного в горах Франкліна. Кілька виступів дають загальну висоту 580 метрів. Цей водоспад, названий на честь його першовідкривача, входить у десятку найбільших водоспадів світу. На острові Кауаї Гавайського архіпелагу є ще один з найбільших водоспадів світу – однойменний Кауаї, заввишки 600 метрів. Там же розміщується найгарніший водоспад Гаваїв – водоспад Восьми ставків. Про ще один водоспад на острові Гаваї –  Райдужний – існує легенда. Розповідають, що колись у печері біля водоспаду жило чудовисько – напівлюдина, напівриба, яка кидалася на кожного, хто наближався до його житла…

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!