Чому на прапорі Канади кленовий листок?


Ми знаємо, що на державному гербі Канади зображений кленовий листок. Він прикрашає і форму канадських хокеїстів. Що ж це за рослина, яка стала національним символом? Це клен цукровий – один з найвищих видів клена. Його дерева ростуть на сході Північної Америки й досягають висоти 40 м. Це струнке дерево з пишною кроною, але знамените воно не красою.  Своєю славою клен зобов’язаний тому, що був єдиним джерелом цукру для місцевих племен, а згодом і для перших переселенців з Європи. Цукор робили з кленового соку, що виділявся навесні до появи листя, а добували його так само як і березовий сік. У ХІХ ст. в Канаді було налагоджено виробництво кленового цукру та сиропу. Зараз його роблять тільки для туристів.

Краси кленовим лісам Північної Америки надає клен червоний. Він полум’яніє восени серед жовтого і зеленого листя інших дерев. А втім це дерево буває червоним і ранньою весною, коли на ще голих гілках з’являються темно-червоні жмутки суцвіть. У клена пальчастого листки бувають не лише зеленого, а й червоного та пурпурного тонів. Вони вигадливо «розрізані» на 5-12 частин. Ці невеличкі, витончені деревця прикрашають ліси й гаї в Китаї та Японії.

Різноманітні види клена ростуть на Далекому Сході та в Китаї: клен маньчжурський, клен покривний, клен бородавчастий, клен дрібнолистий, клен п’ятилисточковий. Зовсім немає кленів у Південній Америці, Австралії, Центральній та Південній Африці. Кожний плід клена, що дозріває, має «крила». Під час падіння вони працюють як гвинт гелікоптера і «носик» планерує на землю. Вітер підхоплює і розносить насіння на великі відстані.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!