Цікаве про незвичайні річки


Всі знають нічних пташок, скажімо, пугача або нічних метеликів. Але мало кому відомо про те, що на світі існує нічна річка. Вдень її річище пересихає настільки, що по ньому можна ходити, не боячись промочити ноги. Зате вночі річка повертається. Вона мілка, проте цілком придатна для того, щоб ви скупались в ній чи пропливли в легкому човні. Приходити на берег з вудкою – даремна річ: риби в цій річці немає. Це загадкове джерело розташоване в Південній Америці на території Чилі. Нічна річка не має назви. Певно, місцеві жителі не сприймають її всерйоз. Річка, може, й рада була б текти, як усі інші, але справа в тому, що воду вона бере зі снігових вершин Анд. Увесь день сонце розтоплює сніги і річечки збігають схилами вниз. Шлях далеченький, тож вода встигає дістатися річкового русла тільки пізно ввечері. Протягом ночі гірські потоки вичерпуються. Протримавшись до ранку, річка знову щезає до наступного вечора. І так щодня.

В Західній Австралії є річка, що тече догори дном. Її назва – Гаскойн. Її самої не видно: вона біжить під землею. Зате, ніби позначаючи її невидиму течію, на поверхні землі пролягає довга піщана коса. Вона точно повторює всі вигини та ширину річища невидимої Гаскойн. Спеціалісти вважають, що раніше річка текла ззовні, а згодом пішла під землю.

Одна з найдивовижніших загадок находиться в польському місті Вомгравець. Там дві річки Нельба та Велна течуть, перехрещуючись під прямим кутом. Дивовижно те, що води їхні не змішуються. Річки продовжують текти далі – кожна своїм маршрутом. Дасліднки, проводячи експерименти, зафарбовували Нельбу та Велну в різні кольори. За спостереженням, у місці перетину річки розташовувалися мовби одна над одною. Науковці вважають, що такий парадокс є можливим завдяки відмінності температур та швидкості течії в цих річках. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!