Рабство у світі тварин


Ви, напевно, вважаєте, що рабство на землі існувало лише за часів фараонів та імператорів Стародавнього Риму. Виявляється, що це не так. Мурахи-амазонки, які в наші дні мешкають у пустелі Арізони – справжні рабовласники. Без рабів вони просто загинули б, оскільки самі розівчилися будувати мешкання та годувати потомство. Для того, щоб забезпечити сім’ю потрібною кількістю робітників, вони, як це заведено у рабовласників, здійснюють загарбницькі напади мирних трудівників. До того ж  роблять це досить часто, іноді – кожного дня.

Розбійницькі напади починаються з розвідки, зазвичай пізно ввечері, після того, як спаде посушлива спека. Мурахи розвідники обстежують територію доти, доки виявлять придатну колонію мурах форпіка. Запам’ятавши місцезнаходження чужого мурашника, вони швидко повертаються додому і передають повідомлення про вдалу знахідку. Вже через кілька хвилин чисельні загони загарбників вирушають до приреченої мирної колонії. Здійснюючи напад на чуже житло, амазонки майстерно використовують хімічну збою, обприскуючи своїми виділеннями хазяїнів. Перелякані робочі мурахи та їхня цариця у паніці кидають свою домівку, залишаючи загарбникам молоде покоління. Саме це потрібно рудим розбишакам. Кожен з них захоплює молодого бранця і тягне до себе додому. Кількох полонених загарбники з’їдять, але більшість залишаються живими і стають рабами.

Досі лишається загадкою, яким чином рабовласники примушують рабів працювати на них. Мурахи форпіка потрапляють у рабство до амазонок ще й іншим шляхом. У тимчасовий покинутий мурахами форпіка мурашник разом з воїнами потрапляє і молода цариця загарбників. Коли вигнанці повернуться додому, вона вже відкладе силу-силенну яєчок. Господарям навіть на думку не спадає виганяти самозванку.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!