Жива вода мертвого моря


Мертве море й річка Йордан, що впадає нього, розташовані у глибокій тектонічні западині Гхор. Це найнижче місце земної поверхні і лежить воно на 395 метрів нижче морського рівня, а вода Мертвого моря майже у вісім разів солоніша від звичайної морської. Тому в ній немає ні рослин, ні живності, лише деякі види бактерій примудряються якось існувати в цьому густому соляному розчині. Вони й надають мертвому морю рідкісних цілющих властивостей, перетворюючи її на справді живу воду: ранки та подряпини вона виліковує всього після кількох купань. Серйозні захворювання шкіри ця вода теж усуває, а також і хвороби, перед якими лікарі часто виявляються безпорадними: псоріаз, екзема та інші болячки, якими обдаровує людину сучасна екологія, бояться цілющої води Мертвого моря.

У цьому морі неможливо втопитися, навіть якщо дуже захотіти – вода тут настільки густа, що на ній можна не тільки лежати, а, так би мовити, качатися. Однак плавати у Мертвому морі надзвичайно важко, оскільки насичений сіллю розчин підступно виштовхує ноги плавця на поверхню. Після купання, коли вода висихає, тіло покривається кристалами солі.

Море з усіх сторін пильно охороняється,оскільки по ньому проходить державний кордон Йорданії та Ізраїлю. Береги Мертвого моря позбавленні рослинності й мають цікаве забарвлення: ізраїльський берег жовто-білий, а йорданський – рожевий. Слід сказати, що насправді Мертве море зовсім не море, а озеро, хоча й досить велике: його довжина становить 76 кілометрів. Крім Йордану в нього впадає ще кілька прісноводих річечок, причому одна з них – гаряча. Вона тече через пустелю по глибокому каньйону між рожевими й червоними скелями і за кілька кілометрів від місця, де впадає у Мертве море утворює ступінчастий водоспад висотою близько ста метрів.

Постійна температура води тут +42 градуси за Цельсієм. Оскільки вода в річці прісна, а береги її не засолені, у каньйоні серед голої пустелі виник чудесний оазис з пальмами та м’якими пухнастими чагарниками, які особливо контрастно виокремлюється на тлі чистої води, яка злегка парує, та рожево-червоного каменю. Варто додати, що християни це диво природи вважають не стільки курортом, скільки святинею, адже в Йордані в першому столітті нашої ери хрестився Ісус Христос.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!