Чудеса та й годі! (част. 3)


Долина птахів, що падають

В індійському штаті Ассам є невелика долина площею 2 на 10 кілометрів, оточена лісними схилами. Раз на рік, наприкінці серпня , з усіх околиць до цієї долини сходяться усі селяни, щоб взяти участь у своєрідному святі – ночі птахів, що падають. Селяни розпалюють багаття й чекають. Ближче до півночі вся долина виповнюється сотнями пташиних зграй. Птахи літають так низько, що деяких можна зловити голими руками на льоту. Чимало з них самі замертво падають на землю. Подібний птахопад триває дві три ночі підряд і існує з давніх-давен. Пташиний транс триває декілька днів. Потім птахи оживають і, випущені на волю, ніби й нічого не сталося, летять геть. Ніде в світі ніколи не спостерігалося щось подібного

Загадкові річки

На нашій планеті є річки, які зовсім нікуди не впадають. Такі ріки проікають у Казахстані та Центральній Азії – Зеравшан,Чу, Муграб, Сарису, Малий та Великий Узень. Одні губляться серед піщаних пустель, інші повність зникають на зрошуваних полях. Річка Таджен – найдовша з рікочок такого типу , її довжина 1150 кілометрів. Свій початок вона бере у горах Афганістану. Тече по території Ірану, Туркменістану, де й закінчує свій шлях на зрошуваних полях. У Південній Африці річка Окаванго уповільнює свою течію в пісках пустелі Калахарі утворюючи чисельні важко прохідні болота, в яких річка й губиться. Щосекунди в куточку нашої планети спалахують блискавки. Підраховано, що в середньому на Землі щоденно спалахують 44 тисячі блискавок: це понат 100 блискавок за секунду.

Блискавконосні місця

Точно не відомо , чому блискавки уподобали острів Яву, де місто Багор, розташоване на південь від столиці Індонезії Джакарти. Найбільш грозове місце на землі. Тут у середньому 322 дні на рік спалахують блискавки. У африканській країні Кенії блискавки сягають надзвичайно великих розмірів і спалахують в небі 210 днів на рік. Щороку в Кенії від ударів блискавок та інших стихійних лих гине близько ста чоловік.

Дещо про землетруси

Щороку на нашій планеті відбувається близько 300 тисяч землетрусів, 100 із яких – руйнівної сили. Найбільше від землетрусів потерпають Чилі та Японія: кожного року в цих країнах відбувається понад 1000 землетрусів, а це в середньому по 3 щодня. Наприклад, у Японії 1930 році було зареєстровано 5744 землетруси, що складає по 16 протягом дня! Найбільша кількість землетрусів у Японії відбувається в районі півострова Ідзу, де лише з 9 по 12 жовтня 1986 зареєстровано 3200 підземних поштовхів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!