Чудеса та й годі! (част. 2)


Стілець для велетня

На Аландських островах, що лежать у Ботанічній затоці між Фінляндією і Швецією, у містечку, яке називається Еккере, поряд із поштою стоїть велетенський стілець висотою 10 метрів. Давно стоїть, ще з позаминулого століття, коли Аландські острови разом із Фінляндією входили до складу Російської імперії. Велетнів у Еккері тоді не було і тепер немає. Що цей стілець означає, з якою метою й ким він був колись сконструйованим, залишається загадкою…Походження цієї дивної пам’ятки аланці пояснюють досить туманно: мовляв, це спадок Російської імперії, адже вона була такою великою, а Аланди такі маленькі. Однак, скоріш за все, імперія тут ні до чого, а просто хтось із місцевих жителів колись вирішив пожартувати.

Острів Крк

Таку дивну назву носить невеликий острів у Адріатичному морі, який належить Хорватії. Колись римляни, чиї дороги пролягають по всій Європі, назвали його Куркорум – іменем давно зниклого середземноморського народу. Очевидно, народ цей займав і острів Корфу, який лежить неподалік: у давнину греки називали його Керкира. Із хорвацької слово Крк перекладається просто загривок. Згадаймо також українське – карк, карколомний.

Не лякайтесь це музей

В одному з міст Тайланду із стіни розкішного готелю стирчать крило і фюзеляж літака, який ніби врізався туди, не розрахувавши висоти… Туристів ця картина може налякати, але насправді ніякої катастрофи не було . Це усього лиш один із відомих на весь світ Музей Ріплі. Австралійський мандрівник Роберт Ріплі, на початку століття, мандруючи по світу, збирав усякі курйозні й незвичайні речі, а також фотографував незвичних людей. У його колекції є і найвищі, і найтовстіші. У багатьох країнах світу існують музеї Ріплі, що являють собою щось на зразок кунсткамери і, по суті, є попередниками Книги рекордів Гіннеса.

Слід динозаврів

На сході Австралії палеонтологи виявили тисячі скам’янілих слідів стародавніх ящерів. Це найбільше  в світі скупчення відбитків ніг різних видів динозаврів, що жили на нашій планеті 115-120 мільйонів років тому. Вчені зберігають у таємниці координати цього місця, оскільки бояться нашестя непроханий гостей – цікавих туристів, а що ще страшніше – контрабандистів, які запросто могли б випиляти шматки скам’янілого ґрунту зі слідами й переправити їх у США та Західну Європу на продаж.

 

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!