Чудеса та й годі! (част. 1)


«Наймокріші» місця на Землі – Гавайські острови та колумбійське містечко Тупунендо, в якому протягом року випадає 11 тис 770 мм опадів! А на гавайському острові Кауай дощі йдуть 350 днів на рік.

У багатьох місцях земної кулі дощі йдуть суворо «за розкладом». У невеличкому містечку Уайсберг, що в штаті Огайо, США, навіть існує міське «свято дощу». Зранку 29 липня майже все міське населення виходить на площу з парасольками, а коли починається дощ, жителі задоволено розходяться по домівках. Річ у тім, що в цьому місті починаючи з 1870 року 29 липня обов’язково йде дощ. Подібний «розклад» атмосферних опадів досі не пояснений.

На півночі Португалії є невеликий пагорб, над яким щоденно рівно о 16 годині обов’язково йде невеликий дощ, незважаючи на те, що небо над пагорбом найчастіше буває зовсім  безхмарним. Через годину дощ так само несподівано припиняється. Перед початком атракції на біля горба з’являються автобуси з туристами, котрі приїжджають подивитися на це загадкове атмосферне явище природи.

Але, мабуть, найдивовижнішим «дощовим» місцем на Землі є містечко на північному заході Китаю, у провінції Юньнань. Це маленька долина, загублена у відрогах гір Гаолінг, і дощ тут починається від…голосного вигуку! Причому дощ іду дужче, якщо довго й голосно кричати. У горах Гаолінг багато невеличких озер, повітря тут перенасичене вологою й утворення дощових крапель відбувається від найменшого струсу повітря, наприклад, від голосної розмови.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!