Все буде ок: еліксир безсмертя від графа Каліостро


В усі часи люди прагнули відшукати засіб, який продовжував би життя. Незважаючи на релігійні свідчення про безсмертя душі, багатьом хотілося на якомога довший термін забезпечити собі фізичне існування на Землі. Про вічну молодість мріяли в Стародавній Греції та Стародавньому Римі. Чимало часу присвятили цій проблемі католицькі богослови середньовічної Європи. У стародавніх перських пергаментах зберігся неймовірний за своєю жорстокістю рецепт приготування «еліксиру безсмертя»: взяти одну живу людину й замурувати її разом із жабою в глиняній посудині на сорок років, тоді розтерти мумію на тертці, змішати з собачою кров’ю, засипати золотом і товченими перлами та знову закопати на двадцять п’ять років. 

Середня тривалість життя в ту далеку добу була зовсім невисокою. Тож виходить, що про приготування еліксиру повинні були подбати заздалегідь предки того, хто згодом мав його вживати. Інакше можна було не встигнути ним скористатись.

 

Є легенда про те, що одній людині все ж вдалося досягти в справі безсмертя неабияких результатів. Нею був Джузеппе Бальзамо, відоміший загалу як граф Каліостро. Він жив у XVIII столітті та був достатньо вміли лікарем, оскільки виліковував хвороби, при яких досвідчені медики розводили руками. Цьому є сотні письмових свідчень. Ліки він готував власноруч, а рецепт зберігав у таємниці.

Проте, основною його справою залишалося винайдення еліксиру безсмертя. Усі свої намагання він пробував на собі. Сучасники писали, що в свої п’ятдесят років він виглядав молодим, був повен сил та здоров’я. Зрештою, Каліостро був засуджений та помер у в’язниці. 

В цій справі не обійшлось і без крадіжок. Саме так, були спроби викрасти у графа рецепт безсмертя, навіть зберігся рядок з інгредієнтами: “часник, спирт, молоко…” Проте документальних даних, які свідчили про те, що еліксир діє, немає. 

За свідченнями переказів, сибірські шамани вміли воскрешати на певний період часу. Вчені, які досліджують цей феномен, вважають, що все-таки не можна серйозно говорити про воскресіння. За їхніми припущеннями, шаманам вдається лише виводити людей із шокового чи гіпнотичного стану.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!