6 принципів найвпливовіших людей планети


Авторитетний журнал Fortune щороку публікує рейтинг 50 найбільш впливових людей світу. Цей список не просто надихає, я думаю, тут потрібно глибше проникнути в суть речей – за що виступає кожен з цих видатних людей і який урок лідерства він може дати.

Бернард Марр виділив кілька людей з цього списку, спираючись на їх досягнення, і, що ще більш важливо, за те, які лідерські якості вони втілюють.

Будьте готові до змін, проявляйте свої здібності в бажанні щось змінити

Ангела Меркель – №2 у списку Fortune – має найвищий рейтинг серед жінок. Вона блискуче проявила себе як сильний політик і ефективний керівник, виступаючи фактично в якості лідера Європейського союзу і приймаючи відповідальні рішення в періоди кризи. Її здатність побачити необхідність змін і здійснювати перетворення в короткі терміни закріпили за нею славу рішучого і могутнього керівника – гідний зразок для наслідування.

Оточіть себе видатними людьми

Генерал ВМС США Джозеф Данфорд, командувач американськими військами в Афганістані, одночасно і солдат, і державний діяч – в силу своєї професії змушений завжди акуратно ходити по лезу ножа і відчувати цю тонку грань. Сам він приписує більшу частину свого успіху здібності оточувати себе незвичайними людьми. В інтерв’ю Fortune Данфорд розповів, що хтось одного разу поділився з ним трьома правилами успіху; перше з них свідчить: оточіть себе хорошими людьми. «З часом, – говорить він, – два інші правила стерлися з моєї пам’яті, а це залишилося назавжди». Для будь-якого керівника вміння знайти і виховати талановитих підлеглих є ключем до успіху.

Експериментуйте

Джеффрі Канада, президент і головний виконавчий директор Harlem children’s Zone («Дитячої зони Гарлема»), сказав наступне: «Освіта є єдиною індустрією в мільярди доларів, яка терпить повний провал». Він захотів змінити ситуацію, зважившись на сміливий експеримент: перетворити 24 житлових блоки Гарлема в місце, в якому виховуються і підтримуються діти протягом усього життєвого шляху, починаючи з народження. Його ініціатива мала великий успіх. Сьогодні «Дитяча зона Гарлема» охоплює більше 100 житлових блоків, 95% старшокласників навчаються в коледжі. У Джеффрі Канади була мрія змінити традиційне уявлення про освіту в їх головах, і він отримав винагороду реальними результатами за цей сміливий експеримент.

Переконайте усіх відчути свою відповідальність

Боно, соліст групи U2, зарекомендував себе як світовий лідер у справі боротьби зі Снідом, але, як він сам заявив Fortune, реальна влада полягає в тому, щоб наділяти правами і розширювати можливості інших людей. Керівник, який змусить кожну людину в організації з самого початку свято повірити в її місію та ідею – це приклад дійсно надихаючого лідера.

Встановлюйте контакт з людьми, де б вони не знаходилися

Далай-лама, духовний лідер тибетського народу, ймовірно, є найбільш просунутим в цьому списку керівником в області соціальних медіа. Він має 8,6 млн передплатників у мікроблозі Twitter, і ви легко можете знайти його на будь-яких інших соціальних мережевих сервісах, починаючи з Facebook і закінчуючи Google+. Що в підсумку? Мільйони людей по всьому світу, які не належать до тибетського народу і не сповідують буддизм, звертаються до вчення Далай-лами і слухають його харизматичні слова, тому що він є скрізь, де вони.

Не йдіть на компроміс зі своїми принципами

Номером 1 у списку цього року став папа римський Франциск. Незалежно від вірувань і релігійних поглядів, я вважаю, що папа Франциск гідний захоплення як лідер, за його категоричне небажання йти на компроміс зі своїми переконаннями. Він виступив проти столітньої папської традиції, відмовившись від деяких розкішних атрибутів у своєму кабінеті, закликав церкву знайти новий підхід до проблем абортів і гомосексуалізму. Його тверда позиція зробила його більш популярним як серед його пастви, так і серед інших людей по всьому світу. Маючи свої власні погляди на речі, не дозволяти собі діяти на догоду популярності – ось що є основним якістю сильного лідера.

Багато людей вважають, що великими лідерами народжуються, а не стають. Я вважаю, що будь-яка людина може стати видатним керівником, наслідуючи того, ким захоплюється.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!