5 шляхів збереження позитивного настрою в оточенні негативних людей.


Бережи свою енергію!

Часто буває дуже складно зберегти позитивний настрій. Оточуючі люди не завжди хочуть дивитися на світ очима, повними захоплення. Буває, що найпрекрасніші моменти намагаються затьмарити особистості, здатні навіть серед прекрасних троянд знайти гнилий бутон. Люди, які отруюють життя – поширене явище. Ну що ж з ними зробиш? Особливо, якщо це хтось близький… Залишається сподіватися на себе, свою віру в добро і позитивну енергію. А ось і кілька способів, як цю енергію збільшити.

1. Не приймай близько до серця

Повір – гнів, грубі слова, обурення, ненависть – це проблема того, хто випромінює їх. Тебе це не стосується, тому перестань таїти образи. Вирішуй ситуацію конструктивно, а якщо не виходить – відійди. У людини пройде сплеск негативу, і ти побачиш, що все не так страшно.

2. Будь вдячний

От серйозно, спробуй подумати про те, за що дякуєш. Це життєстверджуюче почуття! Воно вчить нас цінувати власне життя. Говори слова подяки подумки в складних ситуаціях – так ти у всьому будеш знаходити плюси, адже навіть у найважчому становищі є за що бути вдячним.

3. Пам’ятай про власний шлях

У кожного свій вибір. Хтось вибирає бути вічно пригніченим, хтось шукає всюди радість. Пам’ятай, що у всіх свій шлях. Отже, ти не можеш вплинути на вибір іншої людини, ти відповідаєш лише за себе. Перестань контролювати інших, насолоджуйся власним життям.

4. Змінюй сприйняття

Не намагайся змінити ситуацію, міняй те, як ти її відчуваєш і розумієш. Поглянь, усе навколо – створено тобою. Тебе оточують речі, які ти бачиш саме такими, ти сам наділив їх певними якостями. Тебе оточують люди, яких ти хочеш бачити поряд. Те, що з тобою відбувається – результат твоїх дій. Точно так само відбувається і в житті іншої людини – він Бог у своєму особистому Всесвіті. Звідки тобі знати, що там діється? Може, він почуває себе невпевнено, світ його розпадається на частини, він хвилюється і тому веде себе огидно? Як тільки ти переймешся співчуттям до іншого, виникне розуміння.

5. Розмірковуй наодинці з собою

А краще – не аналізуй ситуацію, а перебувай в стані спокою хоча б іноді. Сядь, розслабся, відчуй, як рухаються в голові думки, ніби рибки в прозорій воді. Ти можеш з легкістю уникнути будь-яких негативних переживань, якщо до всього будеш ставитися з позиції спостерігача. Дивись, отримуй життєвий досвід, рухайся на просторах подій. Перестань борсатися, чинити опір ходу життя – просто спостерігай і роби те, що повинен, що збігається з твоїми бажаннями. Це непросто, але дуже чудово. Схоже, в цьому і є секрет спокою та невичерпної життєвої енергії.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!