Цікаві факти про гранат


Гранат можна придбати в багатьох країнах світу, але, по своїй популярності, він програє апельсинам, бананам, персикам та іншим поширеним фруктам.

Гранат є одним з символів Вірменії. Цей символ говорить про родючі і багатігрунти Вірменії. Крім того, зображення граната присутнє на усіх офіційних логотипах міст Туреччини.

Сік граната практично неможливо відіпрати, якщо він потрапить на одяг. Незважаючи на цю особливість включіть гранат до свого раціону, адже гранат містить в собі велику кількість вітаміну С, а точніше, сорок відсотків від денної норми.

В кожній півкулі, сезон дозрівання гранатів свій. У північній півкулі, сезон гранатів з вересня по січень. У південній півкулі – з березня по травень.

Саме слово “гранат”, походить від латинського слова “granatus”, що в перекладі українською означає “насіннєвий”. За легендою, перше дерево, на якому виріс гранат, посадила богиня любові Афродіта. Вважається,  що це перше дерево,яке виросло на Кіпрі. Гранат згадується не тільки в різних міфах, але і в Корані. У Корані про нього згадується двічі, як про приклад хороших речей створених Богом, і один раз, як про райський плід.

Останній цікавий факт, який хочеться до вас донести – в Стародавньому Єгипті, майже всіх єгиптян ховали разом з гранатом. Крім цього, вживання граната перед битвою, як вважалося, наділяло воїна особливою силою, і він ставав непереможним.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!