Планета-вбивця могла сформувати Меркурій


Планета-вбивця могла сформувати Меркурій

Найменша планета сонячної системи, згідно з новим дослідженням, могла бути сформована в результаті зіткнення з іншою планетою мільярди років тому.

Дивовижне зіткнення майже по дотичній з планетою, розмірами порівнянної з Землею, знищило кам’янисту оболонку прото-Меркурія. Ця гіпотеза добре пояснює наявність у настільки маленької планети величезного залізного ядра.

Коли міжпланетна станція «Мессенджер» в 2011 році вийшла на орбіту Меркурія, багато вчених припускали, що жахливе зіткнення колись знищило мантію планети. Однак у такому випадку кора Меркурія повинна була позбутися більшої частини легких хімічних елементів.

Коли «Мессенджер» досяг Меркурія, ми несподівано знайшли на планеті велику кількість калію і сірки. Це поставило нас перед загадкою: яким чином планета з настільки великим залізним ядром може володіти великими запасами летючих хімічних елементів.
– Патрік Пепловскі, університет Джона Хопкінса

Відповідь, швидше за все, криється в зіткненні прото-Меркурія на самому початку свого формування з великим небесним тілом приблизно 4,5 млрд років тому.

У результаті подібного зіткнення міг сформуватися не тільки Меркурій, але і Марс, і деякі великі астероїди, такі як Веста і Психея.

За допомогою комп’ютерних моделей учені розрахували, що Меркурій мав зіткнутися з планетою, чия маса становила 0,85 маси Землі під кутом в 34 градуси.

Що сталося з «планетою-вбивцею» після удару об крихітний Меркурій і де вона може перебувати зараз, вчені сподіваються дізнатися в результаті подальших досліджень.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!