Цікаве про Ейфелеву вежу


Цікаве про Ейфелеву вежу

На самому верху Ейфелевої вежі є секретна квартира

Це місце не раз відвідували різні знаменитості

Ейфелева вежа, створена Густавом Ейфелем, – один з найбільш знаменитих пам’ятників у світі, вона була відкрита в 1899-му році. Висота вежі – 324 метри, так що до 1930-го року вона була найвищою будівлею в світі, поки не був добудований Крайслер-білдінг. Будували вежу як складну арку до Всесвітньої виставки в Парижі 1899-го року. Після робилися численні спроби її знести або продати, але, тим не менш, Ейфелева вежа і далі служить головною визначною пам’яткою міста.

На останніх поверхах вежі розташована велика квартира, побудована спеціально для Густава Ейфеля – творця вежі. Квартира обставлена ​​досить просто, і в ній є все, що вважалося необхідним для звичайної квартири XIX-го століття, в тому числі килими, шпалери, шафи і маленька спальня. Незважаючи на це, квартира стала предметом заздрості більшості парижан. Більше того, кажуть, що Ейфелю нібито кілька разів пропонували солідну суму за одну ніч в його квартирі, але його прихильність до свого незвичайного житла була настільки велика, що всі пропозиції він відхилив.
Крім меблів у квартирі є рояль. Саме тут Ейфелем проводилися багато зустрічі, коли він бував у Парижі, і його гостями часто бували високопоставлені особи та люди у віці, але, незважаючи на це, зустрічі часто затягувалися до ранку. 10 вересня 1899-го року гостем Ейфеля став Томас Едісон. Вони з Ейфелем провели в квартирі близько десяти годин: курили сигари, пили коньяк і обговорювали останній винахід Едісона – фонограф.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!