Найнебезпечніша їжа в світі


Найнебезпечніша їжа в світі

Давайте розберемося, яка їжа може принести смерть прямо за обіднім столом. Чи зможете ви проткнути виделкою щось, що шевелиться у вашій тарілці? І коли варто писати заповіт після ситного обіду?

Найнебезпечніша їжа в світі

Погодьтеся, потрібно володіти неабиякою сміливістю, щоб наважитися спробувати деякі продукти. «Приправа» у вигляді адреналіну робить їх смак ще більш вишуканим і привабливим. Але зі здоров’ям жарти погані, і організм не завжди може витримати наші гастрономічні експерименти. Найбільш часто від небезпечної їжі страждають туристи. Відчуття новизни, бажання пригод штовхають їх на ризиковані вчинки. І одним з них може стати зовсім звичайний похід в довколишній ресторан.

Небезпечні екзотичні страви

Вирушаючи в малознайому країну, потрібно в першу чергу вивчити, які продукти харчування там поширені. Особливо уважним треба бути, відвідуючи такі місця як Китай, Японія і деякі африканські країни. Те, що можуть вжити в їжу корінні жителі, багатьом з нас навіть і не снилося. Наприклад, в Китаї ви можете запросто покуштувати отруйних скорпіонів, джмелів, ос, нанизаних на дерев’яну шпажку у вигляді шашличка. Справа в тому, що серед цих комах звичайно отрутні тільки самки. Але чи зможе пересічний турист володіти настільки розширеними знаннями з ентомології, щоб відрізнити їх? В Азії їдять комах і плазунів, в Європі вважають, що це шкідлива їжа. Також в Китаї та Японії широко поширені страви з отруйних морських мешканців. Найвідомішим, мабуть, є риба фугу. Для того щоб бути допущеним до приготування цього делікатесу, кухарі проходять серйозне навчання. Ще б, адже навіть один їх не правильний рух може коштувати смерті того, хто зважився спробувати цю небезпечну їжу.

Найнебезпечніша їжа в світі

Риба Фугу – отруйний делікатес.

Найнебезпечніша їжа в світі

Схожа по дії отрута є й у гігантської медузи, яку також вживають у їжу в цих країнах. Частини тіла отруйної жаби-бика можна знайти в тарілках жителів Намібії. Навіть настільки улюблені французами жаб’ячі лапки, які, до речі, вже продаються і в наших супермаркетах, взяті у земноводних, чия шкіра і нутрощі містять досить небезпечний токсин.

Рослини теж потрапили в небезпечний список. Тільки на Ямайці вживають в їжу фрукт аки, який отруйний до свого дозрівання або поки його не відварять у воді. В Африці виробляють борошно з кореня маніоки. Інші частини рослини містять велику кількість синильної кислоти, і якщо вони потраплять в борошно, то можуть призвести до летального результату.

Фрукт Акі входить до списку найбільш небезпечних продуктів у світі.

Найнебезпечніша їжа в світі

Але нашкодити людині можна не тільки дією отрути. У Кореї та Японії любителі екзотики можуть скуштувати справжнього восьминога. Причому складно назвати це стравою, так як він подається живим. М’ясо восьминога не небезпечне для здоров’я, але, тим не менше, кожен рік більше 9000 чоловік гине, вдавившись щупальцями, які шевеляться. Залишаючись живими, щупальця присмоктуються до стравоходу і носоглотки, перекриваючи доступ повітря.

Найнебезпечніше блюдо

Втім, найнебезпечнішим продуктом, який ви можете спробувати, вважається Касу марцу, у перекладі – «гнилий сир».

Найнебезпечніша їжа в світі

Цей традиційний сир Сардинії з незапам’ятних часів знайшов поширення серед пастухів. Він відрізняється своїм неповторним ароматом і фортецею, а все через те, що в цьому сирі живуть справжнісінькі личинки мух. Сир готується з овечого молока, а потім виставляється на відкрите повітря. Сирні мухи від такого частування не відмовляються, і з радістю відкладають всередину головки сиру свої яйця. Деякі гурмани вважають за краще їсти Касу марцу разом з личинками, незважаючи на те, що ті можуть вистрибувати з сиру на висоту до 15 см. Головне, як кажуть справжні цінителі такого делікатесу – берегти очі. Сила стрибка така велика, що якщо накрити сир щільним папером, то личинки вщент об неї розбиваються. Але ви можете легко позбутися від них, щільно закривши сир поліетиленовим пакетом. Від нестачі повітря личинки залишають свої насиджені місця і звільняють для вас жаданий делікатес. Пробувати Касу марцу чи ні, кожен вирішуватиме сам. Але варто зауважити, що цей сир нині заборонено до продажу Євросоюзом. Вчені вважають, що вживання його в їжу може викликати деякі захворювання, такі як алергія і отруєння. Личинки сирної мухи не найкорисніша біо-добавка до вашого обіду. Якщо вони виживуть у вашому шлунку, то зможуть запросто просвердлити тонкі стінки кишечника наскрізь. А це загрожує дуже серйозними проблемами. Цей сир заборонений законом На Сардинії цей сир вважається дуже сильним афродизіаком. І хоча його не можна офіційно продавати, багато пастухів виготовляють Касу марцу кустарним методом. Крім постійного попиту серед відчайдушних туристів, сир також популярний на різного роду урочистостях, весіллях і днях народженнях. Думки про смак цього сиру прямо протилежні. Хтось не може без нього жити, а комусь його аромат здасться занадто насиченим. У смаку сиру присутня і досить сильна гіркота. Так що продукт однозначно на любителя.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!