Чому голодування сприяє повному оновленню імунної системи?


Чому голодування сприяє повному оновленню імунної системи?

Американські вчені з’ясували, що при голодуванні організм позбавляється від непотрібних і пошкоджених клітин. Коли ж людина знову починає приймати їжу, його стовбурові клітини виробляють нові лейкоцити, фактично оновлюючи імунну систему.

Відмова від їжі протягом трьох діб може повністю оновити імунну систему, навіть у літніх людей. На думку фахівців, мова йде про «значне відкриття».

Багато дієтологів критикують голодування, вважаючи, що воно приносить серйозної шкоди організму, проте в процесі нових досліджень з’ясувалося, що після посту стовбурові клітини починають виробляти у великій кількості білі кров’яні клітини (лейкоцити), які активно боряться з різними інфекціями.

Вчені з університету Південної Каліфорнії вважають, що їх відкриття може принести величезну користь особливо людям з ослабленою імунною системою, наприклад, раковим хворим після хіміотерапії.

Літні люди також можуть скористатися методикою голодування, вона значно підвищить їх імунітет і допоможе в боротьбі із звичайними захворюваннями.

Як виражаються експерти, голодовка фактично «натискає на кнопку відновлення», змушуючи стовбурові клітини виробляти нові лейкоцити.

Голодування дає команду «Повний вперед!» Стовбуровим клітинам на розмноження і відновлення всієї системи. При цьому організм ще до того ж звільняється від старих або пошкоджених клітин. Фактично, хворі та літні люди за допомогою циклу голодування отримають абсолютно нову імунну систему.

– Вальтер Лонго, професор геронтології та біологічних наук

У процесі досліджень піддослідним пропонувалося регулярно влаштовувати цикли голодування – від двох до чотирьох днів – протягом шести місяців. Дослідники виявили, що багатоденна голодовка також зменшує кількість ферменту PKA, пов’язаного зі старінням, а також гормону, відповідального за зростання ракових пухлин.

Коли людина голодує, її організм намагається економити енергію, і для цього з неї віддаляється велика кількість невикористовуваних імунних клітин, в першу чергу ті, що пошкоджені. Спочатку ми помітили, що у людей, як і у тварин, при тривалому голодуванні кількість лейкоцитів у крові зменшується. Коли ж люди знову починають приймати їжу, з’являються нові білі кров’яні клітини. Звідки ж вони беруться?

Якщо це відкриття підтвердиться в клінічних випробуваннях інших груп дослідників, лікувальне голодування може стати однією з найпоширеніших процедур, що прописуються людям з ослабленою імунною системою, особливо літнім людям і хворих на рак.

Вчені, проте, попереджають, що вдаватися до цієї методики слід лише під наглядом досвідчених дієтологів і лікарів, щоб не заподіяти шкоди організму. Крім того, лікувальне голодування повинне тривати не більше трьох діб.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!