Цікаві факти про баобаб


Цікаві факти про баобаб

Баобаб (лат. Adansonia digitata) – це дерево, що росте в африканських саванах. Баобаб є одним з найбільш товстих дерев у світі – при середній висоті в 18-25 м окружність його стовбура становить близько 10 метрів. Найбільші екземпляри цих видів дерев досягають до 40-50 метрів в обхваті. За різними оцінками тривалість життя баобабів коливається від 1000 років до 5500 тисяч років. Настільки велика різниця пояснюється відсутністю річних кілець, за якими можна достовірно обчислити вік дерева.
Всі частини баобаба в даний час дуже активно використовуються людиною.

Цікаві факти про баобаб

М’якоть плодів баобаба володіє величезною поживною цінністю, містить широкий ряд амінокислот, вітамінів, мікро-і макроелементів, природних кислот. Листя, насіння і плоди баобаба мають лікувальні властивості. Особливу цінність представляє високоякісне харчове волокно плодів. Жителі саван називають баобаб «деревом життя».

Унікальні властивості баобаба викликали в останні роки різке зростання його популярності в Європі і США в якості харчового інгредієнта і різноманітних біодобавок.

Баобаб – унікальне дерево. Його величезний стовбур, роздутий немов бочка, здатний запасати воду в сезон дощів. Він не боїться нічого, навіть піщаних бурь, оскільки його величезні коріння добре закріплені в грунті. У сезон посухи його листя жовтіє, дерево ніби зменшується і переживає несприятливий час, сповільнюючи свою життєдіяльність. Навіть терміти не можуть пошкодити деревину баобаба – вона просякнута вологою немов губка.

Баобаби приносять людям велику користь. Листя вживають у їжу як приправу, з кори в’ють мотузки, плетуть кошики і гамаки, плоди цінують за смачну м’якоть. Плодами баобаба люблять ласувати і мавпи.

Ствол старого баобаба насичений нішами, в яких переховуються птиці, рятуючись від піщаних бурь або хижаків. Якщо в савані трапляється пожежа, баобаб не горить, так як його деревина просякнута водою, і може служити притулком для змій та інших дрібних гризунів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!