Цікаве про будівництва в давнину


Цікаве про будівництва в давнину

Іподром у Стародавньому Римі під назвою Circus Maximus був самою місткою спортивною спорудою – у ньому вміщалося чверть мільйона глядачів, тобто кожен четвертий житель Рима.

Приблизна вага піраміди Хеопса в Гізі – 6 000 000 тонн, вона складається з 2 300 000 вапнякових блоків вагою по 2500 кілограм кожен.

У шостому столітті до нашої ери у Вавилоні була споруджена піраміда Етеменанки, присвячена богу Мардука. Деякі археологи вважають, що в історії Вавилонської вежі йдеться саме про цю піраміду.

Під час правління перського царя Дарія I (5 століття до н.е.) Ніл був з’єднаний каналом з Червоним морем.

Більшість істориків вважають, що знаменитий Стоунхендж був побудований не кельтськими друїдами, а предками британців, котрі жили за 2000 років до кельтів.

Цікаве про будівництва в давнину

Візантійські будівельники відомі своїми значними творіннями, такими як собор Святої Софії в Константинополі – сучасному Стамбулі.

Афінський Парфенон майже повністю був зруйнований в 1687 році, коли турецькі солдати використовували його як склад зброї.

Велика Китайська стіна насправді складається з чотирьох окремих будівель, які були поступово перебудовані і пов’язані одна з одною протягом 2 тисячоліть.

На Сицилії є знаменитий комплекс Villa Romana del Casale. Серед безлічі стародавніх мозаїк, що покривають його стіни, є зображення жінки, що займається гімнастикою.. в бікіні. Час створення цієї мозаїки – 3 століття до нашої ери. Так що день народження бікіні зовсім не 1946 р., як вважається, а трохи раніше…

Цікаве про будівництва в давнину

У селі Саккара в Єгипті знаходиться найстаріша уціліла споруда у світі – ступінчаста піраміда Джосера – їй більше 4500 років.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!