Чому в Таїланді кондуктори автобусів носять підгузники?


Чому в Таїланді кондуктори автобусів носять підгузники?

У більшості людей на робочому місці не виникає проблем з туалетом – покликам природи може перешкоджати хіба той, що засидівся в заповітній кабінці колега. Але як бути, якщо ви працюєте не в приміщенні, і суворе начальство при цьому не дозволяє ні на хвилину відволіктися від робочого процесу, навіть щоб сходити в найближчу вуличну вбиральню, або на худий кінець, в підходящі кущі? Влада Бангкока знайшли відповідь на це питання – з деяких пір кондуктори громадського транспорту зобов’язані виходити на роботу у підгузниках.

Це може здатися смішним, але на ділі відсутність елементарних зручностей на робочому місці обертається для трудящих серйозними захворюваннями – так, одна з кондукторів зізнається, що раніше змушена була терпіти по кілька годин, щоб спорожнити сечовий міхур, через що у неї почалися проблеми з сечовивідними шляхами, а перехід на підгузники тільки погіршив ситуацію. Медичне обстеження виявило у жінки рак матки, розвиток якого, на думку лікарів, спровоковано негігієнічним матеріалом підгузників.

Згідно з опитуванням тайського «Фонду Прогресивного руху», близько 28% бангкокских кондукторів жіночої статі протягом всієї 16-годинної робочої зміни носять «памперси», і багато з них страждають від інфекцій статевих органів, каменів у сечовому міхурі і онкологічних захворювань. На думку співробітників «Фонду», подібні ситуації свідчать про прірву між багатіями і бідним населенням, вимушеним працювати в нелюдських умовах. Ця проблема, як і багато інших, послужила приводом для невдоволення і наростання напруги в таїландському суспільстві, що, в кінцевому підсумку, вилилося в державний переворот, який стався 22-го травня.

Активісти громадських організацій та кондуктори Бангкока вимагають від нової влади країни поліпшення умов праці та підвищення заробітної плати, тому що в нинішній ситуації чиновникам складно знайти не тільки кондуктора, але і водія автобуса – не багато жителів міста готові за 300 бат в день (близько $ 10) з ранку до вечора сидіти в задушливій кабіні, ризикуючи дістати геморой, радикуліт або стати жертвою інсульту.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!