Трупна квітка – найбільша квітка в світі


Трупна квітка - найбільша квітка в світі

Важко повірити в те, що найбільша у світі квітка- це рослина вища людського зросту, смердюча, як розкладаюча мертва тварина і має темно-червоний колір гниючого тіла. Але індонезійська Аморфофаллус Тітанум або – « трупна квітка », як її називають місцеві жителі – це реальність, феномен, запилюються в природних умовах комахами, шукаючими падаль.

Рослини ці живуть не тільки в диких умовах, але багато цвіли в останні кілька років в ботанічних садах всього світу. Остання з них, викликавши великий шум, вперше зацвіла на публіці у Вашингтоні. Інтерес суспільства до життя квітки настільки високий, що Ботанічний Сад встановив гарячу лінію із записами оновленої інформації про прогрес квітки.

Зріла « трупна » квітка з’являється з величезної бульби під землею раз на три роки. Щоб справити на світло це гігантське, оздоблене суцвіття, рослина докладає багато зусиль. У молодості рослина розпускає єдиний лист, який може досягати розміру та виду невеликого дерева з безліччю листочків. Проте, готуючись до кількох днів цвітіння, рослина повинна скинути свій лист і залишатися дрімаючою більше 4 місяців, щоб запастися енергією.
Доросла восьмирічна квітка зазвичай буває 1,82 м. заввишки. Однак, в травні 2003 р. в Бонні з’явилося суцвіття, що досягало у висоту 2,74 м. Попередній рекорд був поставлений в 1932 р., коли квітка в Голландії досягла 2,67 м. у висоту.

Трупна квітка - найбільша квітка в світі

За спостереженням вчених, ця гігантська квітка ще й змінює температуру навколишнього середовища. Експеримент був поставлений вночі. З 20 градусів температура в кімнаті піднялася до 32 ° С. Підвищення температури відбувалося з 23:00 до 3-4 годин ранку, коли температура знову опустилася до 20 градусів.
Італійські ботаніки вперше записали дані про рослину цього класу в 1878 р. Перша така квітка, вирощена в неволі, була культивована в Англійському Королівському Ботанічному Саду в 1889 р., зробивши такий фурор в суспільстві, що знадобилася поліція для контролю над натовпом.
В останні роки вологі ліси Суматри постраждали через розвиток цивілізації і забруднення, і невідомо, скільки загинуло квітів цього виду. Індонезійські експерти впевнені, що квіти в небезпеці. Один лише факт заспокоює : такий величезний інтерес до цієї незвичайної рослини змушує вчених вирощувати її в штучних умовах.

Трупна квітка - найбільша квітка в світі

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!