Чому струс мозку перетворив звичайного чоловіка в музичного генія?


Чому струс мозку перетворив звичайного чоловіка в музичного генія?

Звичайно, в струсі мозку приємного мало, але найчастіше він проходить для людини безслідно або провокує лише невелике погіршення пам’яті. Для 41 -річного Дерека Амато струс став доленосним, як часто говорять, його життя розділилося на «до» і « після». Чоловік і припустити не міг, що стрибок в басейн вниз головою перетворить його на професійного музиканта.

Сім років тому звичайним жовтневим днем Дерек разом з друзями грав у футбол і пірнув у басейн, щоб дістати м’яч. Глибина в тому місці виявилася невеликою, і він сильно вдарився головою, після чого у нього почалися часті головні болі, з’явилися провали в пам’яті, погіршився слух.

Але не це головне: після удару американець став «бачити » музику, хоча раніше він лише трохи грав на гітарі, не знав нотної грамоти і поняття не мав, як писати музичні твори. Зараз чоловік все так само не знає нот, але 24 години на добу у нього в голові народжується музика : за словами Дерека, вона виникає у вигляді якоїсь послідовності чорних і білих блоків, що рухаються ліворуч направо.

Чоловік упевнений, що це не що інше, як подарунок : до здобуття таланту він був безробітним невдахою, що не знають, що робити з власним життям, а зараз Амато – затребуваний музикант, який записав вже два альбоми.

Подія з Дереком – рідкісний приклад так званого синдрому саванта (савантизмом), явища, при якому особи з відхиленнями у розвитку демонструють видатні здібності, наприклад, в перемножуванні шестизначних чисел, запам’ятовуванні великих обсягів інформації або інших галузях знань і умінь.

Іноді синдром розвивається в результаті черепно -мозкової травми ( що й відбулося з Амато ) : науці відомо декілька схожих випадків, але Дерек – єдиний, у кому після струсу проявився музичний геній. Невролог клініки Майо, який вивчав випадок Дерека, вважає, що причиною всьому може бути розвинута після удару синестезія – об’єднання двох сенсорних процесів в один, завдяки чому люди можуть « бачити» запахи, «чути» кольори або наприклад, відчувати «смак» звуків.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!