Чому мухи прилипають до павутини, а павуки – ні?


Чому мухи прилипають до павутини, а павуки - ні?

Вчених ще з 1900 років цікавила дана проблема. Вони провели багато дослідів з павуками, написали наукові роботи про цих комах, але до цього моменту не прийшли до єдиної думки.

Спочатку вчені вважали, що павукові лапки виділяють спеціальну рідину, яка не дає їм прилипати до павутині, але виявити її не вдалося. Потім вважали, що неоднорідність павутини, яка складається не тільки з липких, а й з нелипких ниток, допомагає павукам по ній пересуватися. Але потім довели, що павуки можуть вільно пересуватися і по липким ниткам. Інші вчені вважали, що вся справа в особливій будові лапок комах.

Допомогли відповісти на це питання вчені з Пуерто-Ріки. Вони під час дослідження використовували мікроскоп разом з сучасною записуючою технікою. Завдяки цьому вийшов унікальний запис, з якого видно, що павуки не прилипають до павутині за допомогою декількох допоміжних засобів.

У них на лапах є волоски, які зменшують площу дотику клейкої поверхні, також саме рух лап відіграє велике значення. Але найголовніше в отриманому відео те, що на ньому відображений процес виділення рідини, яка знижує силу прилипання павутини.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!