Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу


Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Спочатку існувало сім чудес світу, але до теперішнього часу збереглося тільки одне. На щастя, по всьому світу можна знайти кілька дуже хороших копій або інших об’єктів, зроблених за подобою оригіналів, так що ми можемо наочно уявити, як би виглядало більшість з них. Дивлячись на ці фотографії, стає зрозуміло, чому вони вважалися великими чудесами світу. Нижче представлені цікаві дані про чудеса світу, які можна було знайти в стародавньому світі, особливо на території сьогоднішнього Риму, Греції та Ефіопії.

10. Піраміда Хеопса

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Це єдине збережене до наших днів чудо світу з тих семи, що були спочатку. І хоча ви можете на неї подивитися і зараз, вам все одно не вдасться подивитися на її первинний вигляд. Вся піраміда була облицьована полірованою плиткою з білого вапняку, вона виблискувала під суворим сонцем Єгипту. На жаль, в 1300 році землетрус послабив кріплення більшості плиток і їх розібрали на будівництво мечетей.

9. Ворота Іштар (Ishtar Gate)

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Будучи частиною Стін Вавилона, ворота Іштар (восьмі ворота внутрішнього міста у Вавилоні) здобули своє місце в списку чудес світу. Частина їх стін збереглася до наших днів, а решта частина була реставрована. У 1930-х роках, в Берліні була побудована копія воріт Ішар, заснована на початковому вигляді. Копія виглядає просто приголомшливо і якби її поставили на її споконвічне місце в реконструйованій стіні – ворота Іштар безсумнівно б стали сучасним чудом світу.

8. Храм Артеміди Ефеської

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

На цьому фото зображений реконструйований макет храму Артеміди – побудованого на честь дочки Зевса (римським еквівалентом є Діана). Храм перебудовувався три рази, але, врешті-решт, він був повністю зруйнований рейдами, які розграбували його і підпалили останки. На жаль, все, що збереглося до наших днів це одна колона, зібрана з руїн.

7. Статуя Зевса в Олімпії

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Ця величезна статуя була розташована в храмовому комплексі, присвяченому Зевсу – верховному богу древніх греків. Статуя була настільки масивною, що за переказами, проломила би дах храму, якби Зевс встав на повний зріст. Він був виготовлений повністю з слонової кістки і позолоченої бронзи – так що можна собі тільки уявити, у скільки вилилося його будівництво. Як ця статуя була втрачена або знищена не зовсім ясно, але швидше за все, вона згоріла у вогні, що знищив сам храм.

6. Мавзолей у Галікарнасі

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

На фото зображений Будинок Храму ( House of the Temple ), розташований у Вашингтоні ( округ Колумбія ). У ньому розташований «Стародавній і прийнятий шотландський статут Масонства» ( Scottish Rite of Freemasonry ), а простіше кажучи – тут збираються масони. Він був спеціально розроблений, щоб бути в точності схожим на загублений Мавзолей у Галікарнасі. Оригінальний мавзолей був побудований для Мавсола ( Mausolus )- персидського губернатора. Він був настільки прекрасний, що від нього пішло сучасне слово « мавзолей », що позначає надземне поховання. Землетруси, зрештою, зруйнували його, а лицарі госпітальєри використовували залишкові камені, для укріплень своїх замків.

5. Колос Родоський

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Ви, напевно, дивуєтеся- причому тут Статуя Свободи? Це тому, що вона була спроектована і побудована за масштабами і дизайном оригінального Колоса Родоського (принаймні, за масштабами Колоса Родоського, відповідно до подання про них людей того часу). Статуя Свободи хоча б може дати туманне уявлення про те, настільки величезним був Колос – в стародавні часи він, безсумнівно, був найбільшим дивом. Землетрус, що стався в Родосі в 226 р. до н.е. повалив статую, яка пролежала на землі наступні 800 років. Зрештою, мусульманський завойовник продав останки єврейському торговцю, який, у свою чергу, продав їх на частини.

4. Олександрійський маяк

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

На фото зображена копія Олександрійського маяка в натуральну величину, на яку можна подивитися в Китаї. Оригінальний маяк стояв на острові Фарос і був розроблений спеціально, щоб морякам було простіше заїхати в олександрійський порт. Як і багато чудес в цьому списку, маяк був знищений землетрусом і, зрештою, на його місці і з його руїн була побудована середньовічна фортеця.

3. Аксумський обеліск

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Аксумський обеліск включений до цього списку, так як він насправді є чудом світу, але, чи то через те, що Ефіопія знаходиться дуже далеко, чи то тому що в гіді для туристів були записані тільки сім чудес – про нього мало де згадується. Обеліск був створений в якості маркера для місця поховання (існує багато обелісків подібних йому). У 1937 році фашисти, які завоювали Ефіопію, розібрали його і відвезли в Рим, але, коли відносини між сучасною Ефіопією та Італією потеплішали в 2005 році, він був репатрійований.

2. Колізей (Colosseum)

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

На цьому фото великий римський Колізей зображений таким, яким він ставпісля 1349 року, коли потужний землетрус завдав його конструкції непоправної шкоди. Після землетрусу його використовували релігійні ордени для обрядів, сім’ї для житла, він навіть використовувався як кладовище. З плином часу його камені були розкрадені і використані в будові інших будівель.

1. Римські Лазні

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світу

Знамениті римські лазні в Сомерсеті (Somerset) є реконструкцією раніше знищених лазень. У відмінності від інших чудес, перерахованих у цьому списку, лазні і раніше були функціонуючою історичною будівлею. Лазні були зруйновані в 6-му столітті. З плином часу деякі їхні частини були реконструйовані, а остання зміна була внесена наприкінці 1800-х років. Насправді, Лазні були спочатку побудовані британським королем Бладудом (Bladud). Римляни почали вносити свої зміни в дизайн Бань і їх призначення тільки в I-му столітті нашої ери.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!