Чому кіт Саймон легендарний?


Чому кіт Саймон легендарний?

У 1948 році британський військовий фрегат Аметист зайшов в Гонконг, де один з матросів корабля, 17-річний Джордж Хікінботтом, підібрав в порту худого кота і потайки протягнув його на борт. Кота назвали Саймон.

Саймон відразу полюбився команді фрегата – і офіцерам, і матросам. Він відмінно ловив пацюків, вмів спати в кашкеті капітана і іноді підкладав спійманих ним гризунів у ліжка матросів.

Коли Аметист слідував в Нанкін по річці Янцзи, його раптово атакувала артилерія китайських комуністів – пізніше цю подію назвали ” інцидент на Янцзи”. Один із снарядів влучив у капітанську каюту і важко поранив Саймона.

Стікаючи кров’ю кіт зумів вибратися на палубу – там його побачили матроси, надали йому першу допомогу і відправили в лазарет. У лазареті з Саймона вийняли чотири осколка від шрапнелі і перев’язали опіки. Незабаром кіт пішов на поправку і повернувся до своїх обов’язків щуролова. Вид видужалого після важких поранень Саймона сильно піднімав бойовий дух на кораблі.

Коли про інцидент на Янцзи заговорили газетярі, Саймон став знаменитістю. Його нагородили кількома медалями, в тому числі – медаллю Марії Дикин, якою нагороджували тварин, що допомагали людям під час Другої світової війни. Медаль Марії Дикин була вручена 3 коням, 18 собакам і 1 коту-Саймону.

До нещастя, коли Аметист прибув до Великобританії, Саймон повинен був пройти карантин, як і всі тварини, які ступають на берег Туманного Альбіону. У карантинному притулку Саймон заразився вірусною хворобою і незабаром помер. Команда фрегата не забула свого улюбленця – на надгробній плиті Саймона написано “На згадку про Саймона, що служив на кораблі Аметист з травня 1948 по листопад 1949. Під час інциденту на Янцзи він був на висоті”.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!