Чому мультивітаміни- даремна витрата грошей?


Чому мультивітаміни- даремна витрата грошей?

Американці витрачають понад $ 20 млрд на рік на добавки до їжі в надії запобігти раку, хвороби серця і недоумства. Біда в тому, що останні дослідження показують, що від цих добавок немає ніякої користі – вони навіть можуть бути небезпечними для здоров’я. Але враховуючи те, що в нашому раціоні не завжди є всі необхідні поживні речовини, варто взагалі відмовлятися від вітамінів?

Доктор Лоуренс Аппель зі Школи Медицини в Балтіморі у своїй статті « Досить витрачати гроші на вітаміни і мінерали» заявив, що більшість добавок не запобігають виникненню хронічних захворювань або смерті, їх використання не виправдане і їх слід уникати. Такі висновки міжнародна команда вчених зробила на основі досліджень недоумства, хвороб серця і раку: ті, хто брав вітаміни для профілактики, хворіли так само часто, як і ті, хто їх не приймав.

Крім того, дослідники виявили, що деякі вітаміни можуть бути шкідливими – наприклад, вітамін Е у великих дозах. А у курців, які приймають бета -каротин, ризик розвитку раку був більший, ніж у курців, хто не пив цей вітамін.

Замість пігулок, що містять вітаміни і мінерали, експерти рекомендували людям їсти більше фруктів і овочів, знизити споживання транс -жирів, насичених жирів і солі, а також збільшити фізичну активність.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!